Szkolne Walentynki

Szkolnej tradycji stało się zadość! Także w tym roku udało nam się zorganizować Walentynki na słodko! Dzięki hojności Rady Rodziców św. Walenty w otoczeniu świty aniołów obdarował wszystkich uczniów klas I-III, oddziału przedszkolnego oraz starszych uczniów obecnych w szkole, a także pracowników szkoły pysznym lizakiem!

Uśmiech na twarzach dzieci – bezcenny!

Do każdego z lizaków dołączony był bilecik z myślą o miłości autorstwa kardynała Stefana Wyszyńskiego, który zgodnie z uchwałą Sejmu i Senatu jest patronem 2021 roku.

Oto niektóre z dołączonych cytatów:

„Powszechnie mówi się, że: czas to pieniądz. A ja wam powiem: czas to miłość! Pieniądz jest znikomy, a miłość trwa”.

„Z drobiazgów życiowych, wykonanych wielkim sercem, powstaje wielkość człowieka”.

„Światu potrzeba dziś więcej wrażliwych serc niż zimnej stali”

„Człowiek z natury jest miłością”.

„Nie ma takich sytuacji, w których by jeszcze miłość nie miała czegoś do powiedzenia”.

„Człowiek współczesny jest bardziej wrażliwy na działanie miłości niż siły”.

„Jeżeli cokolwiek warto na świecie czynić, to tylko jedno – miłować”.

UWAGA Uczniowie klas IV-VIII! Dla Was święty Walenty zostawił słodkości „na później”!!!

Katarzyna Maciejewska i Alina Muszyńska

zdjęcia: Martyna Goślińska