Szkolny Budżet Obywatelski - wyniki głosowania

Szkolny Budżet Obywatelski - głosowanie 17 maja 2024 r.17 maja 2024 r. był wielkim i wyjątkowym dniem w naszej szkole! Wszyscy, zarówno uczniowie jak i pracownicy szkoły, mogliśmy zadecydować o tym, jak może się zmienić nasza szkoła.  W ramach SBO mieliśmy do wyboru 14 wspaniałych projektów. Każdy mógł oddać dwa głosy na to, co uważał za ważne i potrzebne.

Dzięki trwającym w naszym kraju wyborom, które odbywają się także w naszej szkole, mieliśmy do dyspozycji profesjonalnie wyposażony lokal wyborczy – specjalne stanowiska do głosowania, piękną urnę wyborczą. Było widać, że robiło to wrażenie na każdym z wyborców! Wszyscy czuliśmy, że to wyjątkowy czas!

Uprawnionych do głosowania było 409 osób, a udział w głosowaniu wzięło 279 osób (68,21%). Oddano 12 głosów nieważnych – brak jakiegokolwiek zaznaczenia lub zbyt duża (powyżej 2) liczba „x”.

A oto wyniki:

1 miejsce – 130 głosów projekt „Ławki przed wejściem do szkoły” autorstwa Marianny Zaremby z kl. 7a

2 miejsce – 85 głosów „Pierwsze piętro strefą relaksu” – projekt Jakuba Jastrzębskiego z kl. 7b

3 miejsce – 70 głosów „Wolna przestrzeń” – projekt Darii Seliutiny z kl. 8o

4 miejsce – 47 głosów „Bilardowa szkoła” – projekt Antoniego Rądlewskiego z kl. 7b

5 miejsce – 44 głosy „Pod palmami” – projekt Marii Oźminy z kl. 3b

Kolejne miejsca to: „Zacznij zmianę od przestrzeni wokół siebie” (31 głosów),  „Elektryczne temperówki do wszystkich klas” (22 głosy), „Drewniane koło fortuny” (20 głosów), „Doświadczenia – wyciszenia 1-3” (19 głosów), „Nowe zestawy piankowe + piłkarzyki” (15 głosów), „Nowe książki” (14 głosów), „Guma animacyjna” (10 głosów), „Cytaty na ścianę półpiętra” (7 głosów) oraz „Drewniana tablica z akcesoriami” (2 głosy).

Wszystkim projektodawcom serdecznie dziękujemy za obywatelsko-szkolną postawę pełnego zaangażowania w życie naszej szkoły!!!

Dzięki udziałowi w Szkolnym Budżecie Obywatelskim finansowanym z budżetu Miasta Poznania, dzięki ścisłej współpracy z CREO w Poznaniu nasza szkoła zmieni się zarówno na zewnątrz – ławki przed szkołą, jak i wewnątrz, poprzez klimatyczny, pełen relaksu kącik na I piętrze - tutaj będziemy musieli zrezygnować z jakiejś drobnej części projektu np. z kwiatów, gdyż przekroczylibyśmy budżet 6000,- zł.

Opiekunowie  SU i SKW

Więcej zdjęć w GALERIA 2023/2024

Szkolny Budżet Obywatelski - głosowanie 17 maja 2024 r.