Galeria portetów mam wykonanych przez uczniów znajduje się w zakładce GALERIA
Poznań, dnia 19 maja 2020 r. 
Szanowni Rodzice,

przekazuję Państwu dokumenty, z którymi należy zapoznać się przed podjęciem decyzji o powrocie dziecka do szkoły na zajęcia opiekuńczo- wychowawcze, w trakcie trwania pandemii COVID-19:

1.PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 80 IM. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO W OKRESIE PANDEMII COVID-19
2. OŚWIADCZENIA RODZICÓW
3. ANKIETA

Po zapoznaniu się z treścią dokumentów proszę o przesłanie zwrotne na adres poczty szkoły sp80poznan@gmail.com skanu ankiety i podpisanych oświadczeń (w tytule prosimy wpisać ŚWIETLICA) lub przygotowane dokumenty, w zaklejonej opisanej hasłem ŚWIETLICA kopercie proszę o wrzucenie do skrzynki na korespondencję w przedsionku szkoły.
Prosimy o przesłanie odpowiedzi do 25 maja 2020r
Dyrektor szkoły po weryfikacji ankiet i w porozumieniu z organem prowadzącym przekaże informację (telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego) o decyzji dotyczącej przyjęcia dziecka na zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w szkole w czasie reżimu sanitarnego. 
Jednocześnie informuję, że w przypadku podjęcia przez Państwa decyzji o posłaniu dziecka na zajęcia w szkole w terminie późniejszym niż 1 czerwca, należy o tym fakcie poinformować Dyrektora Szkoły na 3 dni przed planowaną datą powrotu dziecka do placówki. Wraz z tą informacją należy przesłać skany ankiety oraz podpisane oświadczenia (w tytule prosimy wpisać ŚWIETLICA) lub wrzucić do skrzynki na korespondencję w przedsionku szkoły. 

Z poważaniem
Aldona Rożnowska
Dyrektor szkoły

Telewizja bliżej szkoły

Brzmi ciekawie? …No i właśnie tak było!

11 lutego 2020 roku   uczniowie klas 3b i 7b mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach w Regionalnym Ośrodku TVP  przy ul. Serafitek w Poznaniu. Na początku  spotkania zainteresowanie młodych słuchaczy skierowane zostało na pracę dziennikarzy-  tych którzy pracują na miejscu oraz w terenie. Uczniowie mogli poobserwować co dzieje się w  studio,gdzie przygotowuje się program informacyjny np. Teleskop.  Uwagę młodych ludzi  przyciągnęły urządzenia znajdujące w studio, a zwłaszcza  kamery, mikrofony, monitory i promptery. Hm…nie wszyscy wiedzieli, co to takiego? Za to  uczniowie w prosty sposób określili, że to taka „ściąga” dla prezentera czytającego wiadomości i stwierdzili, że taki prompter przydałby się w szkole…

Charakteryzatornia oraz możliwość prezentowania pogody i bezpośredni kontakt z  kamerą były kolejną atrakcją naszej wizyty w TV. Ostatnim miejscem, do którego nas zaproszono i uchylono rąbka tajemnicy było archiwum, w  którym  stare  taśmy  i kasety filmowe  „konkurują” z tysiącami współczesnych nośników  z filmami i programami.

Nasza wspólna lekcja w  Telewizji sprawiła, że zarówno młodsi jak i starsi uczniowie wynieśli z niej wiele nowych doświadczeń i wiadomości.

 

A może kiedyś, któryś z nich zostanie dziennikarzem, prezenterem, reżyserem? To takie nasze nauczycielskie  marzenia, nadzieje…

Dorota Pietrzyk

Katarzyna Małecka

Zdjęcia do obejrzenia w Galerii 2019/2020