Terapia Ręki dla Każdego

Klasy IIIa oraz IIIb biorą udział w Ogolnopolskim Programie Edukacyjnym "Terapia Ręki dla Każdego" pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Celem programu jest wspieranie funkcji motoryki małej - tak niezwykle ważnej w procesie uczenia się. Motoryka mała to bowiem nie tylko sprawnosć manualna, ale również: funkcje wzrokowe, koordynacja wzrokowo-ruchowa, zmysł dotyku czy manipulacja. Realizując jeden z bazowych obszarow Programu - dysocjacja palców i opozycji kciuka, Nasi uczniowie nie tylko świetnie się bawią, ale nade wszystko poznają swiat w myśl zasady : "Możesz i potarfisz". W pracy wykorzystujemy różnorodne faktury i materiały, by nauka była przygodą!

Na zdjęciach zobaczyć można uczniów z klas III biorących udział w zajęciach tematycznych:
Mapa Polski - tworzenie mapy z kolorowego ryżu z podziałem na obszary górzyste, wyżynne, nizinnne z zaznaczeniem najważniejszych miast i rzek oraz kierunków świata.
Arktyka i Antarktyda - tworzenie środowisk przyrodniczych obszarów podbiegunowych z różnych materiałów: styropian, folia bąbelkowa, krepa, koraliki, posypki, plastelina, farby itd.
Dzień Kota - wyklejanie kotów kolorowym ryżem.
Malowanie na folii aluminiowej - tworzenie wieloetapowej pracy plastycznej. Rysowanie, wyklejanie plasteliną i malowanie folii, czego efektem są świecące obrazy.