Walentynki 2023

Szkolne Walentynki to już tradycja. Od lat to dzień radości, uśmiechu i obdarowywania się życzliwością. Pomocnicy św. Walentego, anielskie dziewczynki z klasy 3a, z wielkim zapałem wędrowały od sali do sali, od jednego gabinetu do drugiego i wręczały słodkie lizaki w kształcie serca przyozdobione przez członków Szkolnego Koła Wolontariatu karteczkami z cytatami o miłości. Można więc było wylosować na przykład takie słowa:

Kto posiada miłość, jest bogaty,

chociaż o tym nie wie” (św. Józef z Kupertynu).

I Ciebie, i mnie stworzono do wielkich rzeczy.

Nie stworzono nas, byśmy przeszli przez życie bez celu.

A ową wielką rzeczą jest kochać i być kochanym” (św. Matka Teresa).

Czyż każdy z nas nie chciałby być kochany i przez to bogaty? Wystarczy kochać. Zadanie oczywiste, ale wcale nie takie łatwe. Warto je jednak podjąć i to nie tylko w dniu św. Walentego, ale każdego dnia, już od dziś, nie szukając gdzieś daleko – wystarczy otworzyć oczy i spojrzeć na najbliższych, na tych, którzy są wokół nas. Wszak miłość rodzi miłość!

Przeprowadzenie tego pięknego wydarzenia było możliwe dzięki przychylności Rady Rodziców, która zakupiła dla wszystkich pracowników i uczniów naszej szkoły ten słodki upominek! Z całego serca dziękujemy!

Zuzanna Ciesielska

Katarzyna Maciejewska