Walentynki w naszej Szkole

„Jeśli chcesz powiedzieć komuś coś miłego,

zrób to właśnie w Dniu Świętego Walentego”

Walentynki to święto tych, którzy kochają. Jak wszystkim powszechnie wiadomo, miłość niejedno ma imię. Dlatego też w naszej szkole obchodzi się ten dzień na wiele różnych sposobów. Kto chce, przygotowuje walentynkową kartkę dla miłej sercu osoby, ktoś inny wręcza swojej sympatii coś koniecznie czerwonego, być może słodkiego.

Zgodnie z kilkuletnią już szkolną tradycją, jest też „walentynka” dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Posłańcy św. Walentego – piękne aniołki,  odwiedzają wszystkie klasy i wręczają ją każdemu. W tym roku był to czekoladowy wafelek, do którego dołączona była kartka z myślą o miłości. Autorami cytatów byli miedzy innymi: św. Augustyn, św. Tomasz,              św. Matka Teresa z Kalkuty, św. Grzegorz Wielki, św. Franciszek Salezy, św. Edyta Stein.          Kto chciał, mógł tylko skosztować łakoci, a ktoś inny mógł także poczytać i zadumać się               nad otrzymaną sentencją. Radość uczniów była ogromna. A przecież właśnie o to chodziło!

Składamy serdeczne podziękowania dla hojnej, szkolnej Walentynki!!!

Dziękujemy dzielnym aniołkom!

Alina Muszyńska