Drodzy Rodzice,

            W związku z wydarzeniami mającymi miejsce w warszawskim Wawrze, chcielibyśmy Państwa uspokoić.  W naszej szkole pod czujnym okiem wychowawców, każde najmniejsze wydarzenie świadczące o konflikcie między uczniami zostaje konsultowane zarówno psychologiem, pedagogiem jak i psychopedagogiem. Wszelkie nieprawidłowości staramy się rozwiązywać na bieżąco. Przede wszystkim rozmawiać, organizować warsztaty, prowadzić mediacje między skonfliktowanymi uczniami i czuwać.
          Jednakże zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Prosimy zgłaszać nam wszelkie obawy, nieprawidłowości i podejrzenia w związku z zachowaniem Państwa dzieci, czy też kolegów, koleżanek, które        z Państwa dziećmi dzielą wspólny czas szkolny. W przypadku naszych Dzieci nadgorliwość jest jak najbardziej wskazana i nie ma błahych problemów. Nawet jeśli wg. Państwa nie są warte uwagi, zawsze należy się upewnić    i konsultować z kadrą szkolnej pomocy psychologiczno- pedagogicznej i wychowawcami. Z pewnością przyczyni się to, do większej skuteczności naszych działań.

Kadra SP 80

Walentynki w naszej Szkole„Jeśli chcesz powiedzieć komuś coś miłego,

zrób to właśnie w Dniu Świętego Walentego”

                         Walentynki to święto tych, którzy kochają. Jak wszystkim powszechnie wiadomo, miłość niejedno ma imię. Dlatego też w naszej szkole obchodzi się ten dzień na wiele różnych sposobów. Kto chce, przygotowuje walentynkową kartkę dla miłej sercu osoby, ktoś inny wręcza swojej sympatii coś koniecznie czerwonego, być może słodkiego.                                                                                                               

                           Zgodnie z kilkuletnią już szkolną tradycją, jest też „walentynka” dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Posłańcy św. Walentego – piękne aniołki,  odwiedzają wszystkie klasy i wręczają ją każdemu. W tym roku był to czekoladowy wafelek, do którego dołączona była kartka z myślą o miłości. Autorami cytatów byli miedzy innymi: św. Augustyn, św. Tomasz,              św. Matka Teresa z Kalkuty, św. Grzegorz Wielki, św. Franciszek Salezy, św. Edyta Stein.          Kto chciał, mógł tylko skosztować łakoci, a ktoś inny mógł także poczytać i zadumać się               nad otrzymaną sentencją. Radość uczniów była ogromna. A przecież właśnie o to chodziło!

 

                   Składamy serdeczne podziękowania dla hojnej, szkolnej Walentynki!!!

Dziękujemy dzielnym aniołkom!

Alina Muszyńska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć