Wizyta w Katedrze Chemii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

18 września klasy 8b i 8o wybrały się do laboratorium chemicznego, mieszczącego się w Katedrze Chemii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Uczniowie samodzielnie pod okiem specjalistów wykonali doświadczenia, wykorzystując szkło, sprzęt laboratoryjny i odczynniki. Wszyscy z zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia dotyczące wodorotlenków, omawianych wcześniej na lekcjach chemii, jak i kwasów oraz soli, o których będzie mowa w klasie ósmej. Umiejętności, które nabyliśmy podczas wykonywania eksperymentów są świetną bazą dla dalszej edukacji i rozwoju. Zajęcia były bardzo interesujące, a każdy uczestnik przez chwilę mógł poczuć się jak prawdziwy odkrywca, szukając odpowiedzi, dokonując obserwacji i wyciągając wnioski. :)

Ewa Schwarz

Uczniowie siedzą w grupach dwuosobowych przy stołach laboratoryjnych. Wszyscy wraz z nauczycielem Uniwersytetu Przyrodniczego wpatrują się w układ okresowy pierwiastków chemicznych.

Wykładowczyni zapisuje ważne reakcje chemiczne na tablicy.

Uczniowie wykonują doświadczenia, wykorzystując do tego celu szkło, sprzęt laboratoryjny oraz odczynniki.