WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

Dnia 25 listopada 2016r. dziewięciu uczniów z piątych i szóstych klas sprawdziło swoje umiejętności polonistyczne podczas szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Test składał się z różnych typów zadań otwartych i zamkniętych. Uczniowie musieli wykorzystać swoje doświadczenia czytelnicze wynikające z przeczytania lektury konkursowej. W tym roku była to powieść „Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara. Najlepiej z zadaniami poradzili sobie: Zosia Obara, Hubert Hundert, Marcysia Smagała i Julia Sikorska z klasy 6b.

Serdecznie gratuluję!

Aleksandra Ratajewska