Wolontariat łączy pokolenia

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 8 a mieli okazję uczestniczyć w warsztatach w ramach projektu szkolnego koła wolontariatu realizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem CREO pod hasłem Wolontariat łączy pokolenia.

Głównym celem jest zaznajomienie dzieci i młodzieży z tematyką starości. Zajęcia dzielą się na część teoretyczną przybliżająca bariery, z jakimi stykają się starsi ludzie, oraz część praktyczną, podczas której uczniowie mogą przejść się w skafandrze starości - utrudniającym poruszanie się poprzez usztywnienie stawów i obciążenie, popatrzeć przez specjalne utrudniające widzenie okulary i skorzystać  z symulatora choroby Parkinsona podczas pisania.

Zajęcia prowadzili doświadczeni instruktorzy z poznańskiego Stowarzyszenia Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO. Było trochę śmiechu i zabawy, ale przede wszystkim refleksje i zaskoczenie w zderzeniu z senioralną rzeczywistością.