UCZEŃ

W zakładce Dokumenty/Bezpieczna Szkoła do pobrania zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów.

VIII FESTYN RODZINNY 25.05.2019
Więcej zdjęć na naszym profilu Facebook. Zobacz tutaj.

WYCIECZKA DO MUZEUM ROGALA KLASA 3b i 1a

Klasy 1a i 3b 4 listopada 2016 r. pojechały  do Muzeum Rogala, znajdującym się przy Starym Rynku. W bardzo zabawny i przystępny sposób pokazano dzieciom jak przebiega produkcja rogala świętomarcińskiego. Nawiązano do gwary poznańskiej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem odpowiadały na pytania, a potem ubijały, wałkowały, smarowały, wykrawały i zawijały ciasto. Potem obejrzeliśmy opowieść o powstaniu naszego miasta, dowiedzieliśmy się skąd pojawiła się tradycja wypieku rogali. W międzyczasie zostaliśmy poczęstowani pysznymi rogalami. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała.

Lidia Matyja

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.