Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych - wrzesień 2021

Bus-Tramwaj-Kolej - informacja dot. wzajemnego honorowania części biletów przez ZTM w Poznaniu oraz operatorów kolejowych POLREGIO i Koleje Wielkopolskie ZOBACZ TUTAJ

„Odszedłeś cicho, bez słów pożegnania.
Tak jakbyś nie chciał swym odejściem smucić…
tak jakbyś wierzył w godzinę rozstania,
że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić.”
Ks. Jan Twardowski

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość,
o śmierci naszego pracownika
Pana Wiesława Rosy
w dniu 19 listopada 2021 roku.

Wyrazy najszczerszego współczucia Rodzinie składają:
Dyrekcja, Pracownicy,
Uczniowie i Rodzice
Szkoły Podstawowej nr 80
im. Kornela Makuszyńskiego w Poznaniu

Pogrzeb odbędzie się 27 listopada 2021 roku o godz. 12.00 w Puszczykowie. Msza Święta w intencji Wiesława Rosy od Pracowników, Uczniów i Rodziców Szkoły Podstawowej nr 80 odbędzie się 19 lutego 2022 roku o godz. 18.00 w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Świętej Rodziny w Poznaniu, ul. Promienista 131.

Wycieczka do Torunia

Dnia 22 października 2021 roku klasy: Va, Vb  oraz IVa wyjechały na długo wyczekiwaną wycieczkę do Torunia. Wspierali nas także reprezentanci klasy VIIa, za co serdecznie dziękujemy.

Uczniowie zwiedzili toruńskie  Stare Miasto, sprawdzili, jak bardzo krzywa jest Krzywa Wieża oraz zobaczyli, gdzie przed laty mieszkał Mikołaj Kopernik. Ogromne wrażenie zrobiły na dzieciach ruiny Zamku Krzyżackiego. W programie był również seans w Planetarium, gdzie wszyscy obejrzeli pokaz astronomiczny o wielkości i budowie Wszechświata, przybliżający tajemnice planet i galaktyk. Wycieczka do Torunia nie mogłaby się obyć bez skosztowania pierników, których sporo przywieźliśmy do domu.  Uczniowie odwiedzili także Toruńską Piernikarnię Mistrza Bogumiła, gdzie –  zgodnie z recepturą średniowieczną – własnoręcznie wyrabiali  pierniki dekoracyjne, tzw. gościńce,  wykorzystując ręcznie rzeźbione, drewniane formy piernikarskie.

Wszystkim bardzo się podobało. Na pewno na długo zapamiętamy ten wyjazd.

Uczestnicy wycieczki w toruńskim Planetarium

Toruń - certfikat czeladników piernikarskich