Wycieczka do Torunia

Dnia 22 października 2021 roku klasy: Va, Vb  oraz IVa wyjechały na długo wyczekiwaną wycieczkę do Torunia. Wspierali nas także reprezentanci klasy VIIa, za co serdecznie dziękujemy.

Uczniowie zwiedzili toruńskie  Stare Miasto, sprawdzili, jak bardzo krzywa jest Krzywa Wieża oraz zobaczyli, gdzie przed laty mieszkał Mikołaj Kopernik. Ogromne wrażenie zrobiły na dzieciach ruiny Zamku Krzyżackiego. W programie był również seans w Planetarium, gdzie wszyscy obejrzeli pokaz astronomiczny o wielkości i budowie Wszechświata, przybliżający tajemnice planet i galaktyk. Wycieczka do Torunia nie mogłaby się obyć bez skosztowania pierników, których sporo przywieźliśmy do domu.  Uczniowie odwiedzili także Toruńską Piernikarnię Mistrza Bogumiła, gdzie –  zgodnie z recepturą średniowieczną – własnoręcznie wyrabiali  pierniki dekoracyjne, tzw. gościńce,  wykorzystując ręcznie rzeźbione, drewniane formy piernikarskie.

Wszystkim bardzo się podobało. Na pewno na długo zapamiętamy ten wyjazd.

Uczestnicy wycieczki w toruńskim Planetarium

Toruń - certfikat czeladników piernikarskich