Galeria portetów mam wykonanych przez uczniów znajduje się w zakładce GALERIA
Poznań, dnia 19 maja 2020 r.
Szanowni Rodzice,

przekazuję Państwu dokumenty, z którymi należy zapoznać się przed podjęciem decyzji o powrocie dziecka do szkoły na zajęcia opiekuńczo- wychowawcze, w trakcie trwania pandemii COVID-19:

1.PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 80 IM. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO W OKRESIE PANDEMII COVID-19
2. OŚWIADCZENIA RODZICÓW
3. ANKIETA

Po zapoznaniu się z treścią dokumentów proszę o przesłanie zwrotne na adres poczty szkoły sp80poznan@gmail.com skanu ankiety i podpisanych oświadczeń (w tytule prosimy wpisać ŚWIETLICA) lub przygotowane dokumenty, w zaklejonej opisanej hasłem ŚWIETLICA kopercie proszę o wrzucenie do skrzynki na korespondencję w przedsionku szkoły.
Prosimy o przesłanie odpowiedzi do 25 maja 2020r
Dyrektor szkoły po weryfikacji ankiet i w porozumieniu z organem prowadzącym przekaże informację (telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego) o decyzji dotyczącej przyjęcia dziecka na zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w szkole w czasie reżimu sanitarnego.
Jednocześnie informuję, że w przypadku podjęcia przez Państwa decyzji o posłaniu dziecka na zajęcia w szkole w terminie późniejszym niż 1 czerwca, należy o tym fakcie poinformować Dyrektora Szkoły na 3 dni przed planowaną datą powrotu dziecka do placówki. Wraz z tą informacją należy przesłać skany ankiety oraz podpisane oświadczenia (w tytule prosimy wpisać ŚWIETLICA) lub wrzucić do skrzynki na korespondencję w przedsionku szkoły.

Aldona Rożnowska

Wyjątkowy gość w SP80

9 stycznia na lekcji informatyki mieliśmy zaszczyt gościć jastrzębia o imieniu Abra, którego właścicielem jest pan Piotr Idczak. Te wyjątkowe odwiedziny związane były z prezentacją Weroniki Idczak, uczennicy klasy 6b. Weronika opowiedziała swojej klasie o podstawach sokolnictwa i życiu ptaków drapieżnych. Przedstawiła jego zarys historyczny. Zapoznaliśmy się z takimi pojęciami jak: woliera, pęta sokolnicze, karabińczyk (werblik), rękawica i dzwonki sokolnicze, karnal (kapturek), wabidło, gwizdek sokolniczy. Na wszystkie nurtujące nas pytania Weronika wraz z ojcem udzielili Nam wyczerpujących odpowiedzi. Dowiedzieliśmy się, co trzeba zrobić, żeby zostać sokolnikiem i ile pracy należy włożyć w to, aby oswoić jastrzębia. Na koniec najodważniejsi z Nas mogli podejść pogłaskać Abrę, która dzięki założonym pętom przytrzymywania była na rękawicy pana Piotra. Abra odwiedziła również oddział przedszkolny i klasę IIIa. Wszyscy byli pod wrażeniem ptaka. Nie możemy się doczekać kolejnej tak nietypowej lekcji.

Julia Hybiak

Więcej zdjęć w GALERII >>>