Galeria portetów mam wykonanych przez uczniów znajduje się w zakładce GALERIA
Poznań, dnia 19 maja 2020 r.
Szanowni Rodzice,

przekazuję Państwu dokumenty, z którymi należy zapoznać się przed podjęciem decyzji o powrocie dziecka do szkoły na zajęcia opiekuńczo- wychowawcze, w trakcie trwania pandemii COVID-19:

1.PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 80 IM. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO W OKRESIE PANDEMII COVID-19
2. OŚWIADCZENIA RODZICÓW
3. ANKIETA

Po zapoznaniu się z treścią dokumentów proszę o przesłanie zwrotne na adres poczty szkoły sp80poznan@gmail.com skanu ankiety i podpisanych oświadczeń (w tytule prosimy wpisać ŚWIETLICA) lub przygotowane dokumenty, w zaklejonej opisanej hasłem ŚWIETLICA kopercie proszę o wrzucenie do skrzynki na korespondencję w przedsionku szkoły.
Prosimy o przesłanie odpowiedzi do 25 maja 2020r
Dyrektor szkoły po weryfikacji ankiet i w porozumieniu z organem prowadzącym przekaże informację (telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego) o decyzji dotyczącej przyjęcia dziecka na zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w szkole w czasie reżimu sanitarnego.
Jednocześnie informuję, że w przypadku podjęcia przez Państwa decyzji o posłaniu dziecka na zajęcia w szkole w terminie późniejszym niż 1 czerwca, należy o tym fakcie poinformować Dyrektora Szkoły na 3 dni przed planowaną datą powrotu dziecka do placówki. Wraz z tą informacją należy przesłać skany ankiety oraz podpisane oświadczenia (w tytule prosimy wpisać ŚWIETLICA) lub wrzucić do skrzynki na korespondencję w przedsionku szkoły.

Aldona Rożnowska

Wykład młodej studentki

W środę, 8 stycznia 2020 r. uczniowie klasy 3a uczestniczyli w comiesięcznych zajęciach „KOLOROWEGO UNIWERSYTETU”. Wykład odbył się w Collegium Minus. Noworoczne spotkanie było wyjątkowe, po raz pierwszy w obecnej edycji wystąpiła młoda studentka. Uczennica naszej szkoły Bianka Ludwiczak zaprezentowała wykład pt. „Szynszyle- co o nich wiecie?”. Ogromna wiedza, świetne przygotowanie oraz niezwykłe slajdy sprawiły, że koleżanki i koledzy z KOLOROWEGO UNIWERSYTETU słuchali z zapartym tchem. Gratulujemy i dziękujemy!

Oczami mamy Bianki:

Wybór tematu wykładu na Kolorowy Uniwersytet zajął nam jedno popołudnie. Prezentacja miała dotyczyć szynszyli – zwierzęta te to w zasadzie pasja Bianki, którą sama ją zaraziłam. Z perspektywy mamy, która też jest wykładowcą na uniwersytecie – wykłady są najzwyczajniej częścią grafiku w pracy.  Ale pierwszy „wykład” dziecka to wielkie przeżycie. Pomimo, że stres przed wystąpieniem był niemały (kto stresował się bardziej, Bianka czy ja? Tu można dyskutować… ) moja córka zachowała się bardzo profesjonalnie. Po rozpoczęciu prelekcji zachowała spokój i entuzjazm, tak jakby występowała przed taką publicznością już wielokrotnie. Każdej zmianie slajdu towarzyszyły westchnienia słuchaczy – miła reakcja dzieci na pojawiające się zdjęcia szynszylek. Jestem z niej bardzo dumna i myślę, że nie tylko ja.