Wykład młodej studentki

W środę, 8 stycznia 2020 r. uczniowie klasy 3a uczestniczyli w comiesięcznych zajęciach „KOLOROWEGO UNIWERSYTETU”. Wykład odbył się w Collegium Minus. Noworoczne spotkanie było wyjątkowe, po raz pierwszy w obecnej edycji wystąpiła młoda studentka. Uczennica naszej szkoły Bianka Ludwiczak zaprezentowała wykład pt. „Szynszyle- co o nich wiecie?”. Ogromna wiedza, świetne przygotowanie oraz niezwykłe slajdy sprawiły, że koleżanki i koledzy z KOLOROWEGO UNIWERSYTETU słuchali z zapartym tchem. Gratulujemy i dziękujemy!

Oczami mamy Bianki:

Wybór tematu wykładu na Kolorowy Uniwersytet zajął nam jedno popołudnie. Prezentacja miała dotyczyć szynszyli – zwierzęta te to w zasadzie pasja Bianki, którą sama ją zaraziłam. Z perspektywy mamy, która też jest wykładowcą na uniwersytecie – wykłady są najzwyczajniej częścią grafiku w pracy.  Ale pierwszy „wykład” dziecka to wielkie przeżycie. Pomimo, że stres przed wystąpieniem był niemały (kto stresował się bardziej, Bianka czy ja? Tu można dyskutować… ) moja córka zachowała się bardzo profesjonalnie. Po rozpoczęciu prelekcji zachowała spokój i entuzjazm, tak jakby występowała przed taką publicznością już wielokrotnie. Każdej zmianie slajdu towarzyszyły westchnienia słuchaczy – miła reakcja dzieci na pojawiające się zdjęcia szynszylek. Jestem z niej bardzo dumna i myślę, że nie tylko ja.