AKTUALNOŚCI

Wystawa VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition (16.10.2023)

Dzisiejszy dzień należał do prawdziwej SZTUKI nasi uczniowie byli zachwyceni wystawą VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition. To najbardziej innowacyjna forma doświadczania sztuki! Prace słynnego artysty zaprezentowane są dzięki technologii Digital Art 360, która przenosi widzów w niesamowity świat wyobraźni wielkiego mistrza. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni ekspozycyjnej na ekranach można zobaczyć setki dzieł i dosłownie zanurzyć się w świecie obrazów. Wszystkie prace artysty wyświetlane są jako wielkoformatowe, tętniące kolorami płótna. Ściany wokół oraz podłoga przemienią się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości malarza. 
Korespondencja braci stała się bowiem nie mniej ważna niż malarstwo Vincenta. W szczerych tekstach odzwierciedlał on swoje poglądy na świat i samego siebie, dzięki tym treściom możemy poznać dokładniej jego życie z oryginalnego źródła. Listy są niewątpliwie świadectwem talentu literackiego VINCENTA.
Cały cykl wizualny wystawy został wzbogacony nastrojową, odpowiednio dobraną muzyką oraz głosem aktora Roberta Gulaczyka.
Oglądanie dzieł sztuki jeszcze nigdy nie było tak ekscytujące! Świat sztuki wciąga i pochłania to  doświadczenie zostanie z nami na bardzo długo.
 
 
Uczniowie SP80 na wystawie VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition