AKTUALNOŚCI

XXII Drużynowy Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Poznaniu

Scena XXII Drużynowego Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Poznaniu13 stycznia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 80 w Poznaniu odbył się XXII Drużynowy Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Poznaniu dla uczniów klas drugich. Mieliśmy okazję gościć uczniów oraz nauczycieli z jedenastu placówek z terenu Poznania i okolicy. Do konkursu stawili się reprezentanci:

-          Szkoły Podstawowej nr 1 w Poznaniu,

-          Szkoły Podstawowej nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi im. Bohaterów Monte Cassino w Poznaniu,

-          Szkoły Podstawowej nr 69 Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu – świetlica,

-          Szkoły Podstawowej nr 80 im. Kornela Makuszyńskiego w Poznaniu,

-          Szkoły Podstawowej nr 90 im. hr. W. Zamoyskiego w Poznaniu – świetlica,

-          Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Poznaniu,

-          Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej STO w Poznaniu,

-          Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Poznaniu,

-          Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. nr 2 w Poznaniu,

-          Katolickiej Szkoły Podstawowej nr 6 w Luboniu,

-          Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie.

Uczniowie byli bardzo przejęci, a nauczyciele z zaangażowaniem kibicowali swoim wychowankom. Konkurs odbywał się w auli szkoły w bardzo uroczystym klimacie. Opierał się na współpracy trzyosobowych zespołów. Pytania były ustne lub pisemne i dotyczyły różnorakich poznańskich sfer poczynając od języka po infrastrukturę. Konkurs prowadziły nauczycielki: Magdalena Maciejewska oraz Ewa Szczepańska od lat związane z naszą szkołą. Poziom umiejętności i wiedzy uczniów był bardzo wyrównany. Szeroka wiedza uczniów startujących w konkursie, jak i ścisła współpraca członków drużyn, doprowadziły do emocjonującego finału, w którym musiały odbyć się dwie dogrywki. Jury w składzie: Aldona Rożnowska (dyrektor Szkoły Podstawowej nr 80 w Poznaniu), Mariusz Polarczyk  (wiceprezes Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania), Małgorzata Hypś-Wolińska (konsultantka z zakresu wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej w ODN Poznań), Katarzyna Maciejewska (nauczycielka SP 80, wykładowca dydaktyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) miało trudne zadanie. Ostatecznie po wykonaniu dodatkowych zadań przez drużyny komisja rozstrzygnęła konkurs. Uczestnicy czekając na ogłoszenie wyników, mieli okazję obejrzeć prezentację i posłuchać opowieści o historii konkursu. Pełne emocji chwile oczekiwania umilił drobny poczęstunek.

Nagrody główne trafiły do czterech drużyn. Czwarte miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 Poznaniu, trzecie ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej STO, a drugie z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki. Najlepsi okazali się uczniowie z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. nr 2, którzy zajęli pierwsze miejsce. Wszyscy uczestnicy uhonorowani zostali dyplomami, nagrodami książkowymi oraz okolicznościowymi przypinkami. Dodatkowo każda szkoła otrzymała pamiątkę od Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania. Ten pełen emocjonujących wrażeń dzień został udokumentowany grupowym zdjęciem.

Gratulujemy tegorocznym zwycięzcom i dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Zuzanna Ciesielska

Katarzyna Maciejewwska

Ewa Nowak-Janaszewska

Więcej zdjęć w GALERIA 2022-2023 >>>