SZKOŁA
UCZEŃ
RODZICE
Drodzy Rodzice,

            W związku z wydarzeniami mającymi miejsce w warszawskim Wawrze, chcielibyśmy Państwa uspokoić.  W naszej szkole pod czujnym okiem wychowawców, każde najmniejsze wydarzenie świadczące o konflikcie między uczniami zostaje konsultowane zarówno psychologiem, pedagogiem jak i psychopedagogiem. Wszelkie nieprawidłowości staramy się rozwiązywać na bieżąco. Przede wszystkim rozmawiać, organizować warsztaty, prowadzić mediacje między skonfliktowanymi uczniami i czuwać.
          Jednakże zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Prosimy zgłaszać nam wszelkie obawy, nieprawidłowości i podejrzenia w związku z zachowaniem Państwa dzieci, czy też kolegów, koleżanek, które        z Państwa dziećmi dzielą wspólny czas szkolny. W przypadku naszych Dzieci nadgorliwość jest jak najbardziej wskazana i nie ma błahych problemów. Nawet jeśli wg. Państwa nie są warte uwagi, zawsze należy się upewnić    i konsultować z kadrą szkolnej pomocy psychologiczno- pedagogicznej i wychowawcami. Z pewnością przyczyni się to, do większej skuteczności naszych działań.

Kadra SP 80

W zakładce Dokumenty/Bezpieczna Szkoła do pobrania zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów.VIII FESTYN RODZINNY 25.05.2019
Więcej zdjęć na naszym profilu Facebook. Zobacz tutaj.

XXX Amatorski Konkurs Gwary Poznańskiej

 

„GODEJCIE PO NASZYMU”

 

 

LECH KOLEJORZ

Bambry, baniorze, szkieły, golorze,
oraz wiaruchna z Ceglorza;
Szczuny jeżyckie i ratajorze,
wszyscy dyrdajom na Kolejorza!

Niebiesko - białych jest wuchta wiary;
Jak na prawdziwom przystało pyre,
każdy se śwignoł szalik na bary
i leci szpycnońć jak gro sie w giyre!

Bo naszo wiara ma to do siebie
że jak Kolejorz już sieknie kaste,
wszyscy w Poznaniu som w siódmym niebie
i zaś kalafy momy kielczaste!

Sznupy se dajom dryndziorz z bimbiorzem,
chocioż sie zawdy ciyngiym borchali,
kalafe cieszy szkieł ze skibiorzem,
nawet sie ćmikiem poczęstowali!

Niech bydzie słychać ryk ponad miastem,
aż w kieretynach opadnom liście,
niech LECH Kolejorz przywali kaste,
i niech ponownie zostanie miszczem!

Wuja Czechu

 

       To właśnie za ten wiersz, nasz uczeń Daniel Wójtowicz z kl. VIa, otrzymał wyróżnienie w konkursie gwary poznańskiej! Jest to ogromny sukces, ponieważ konkurencja była ogromna. W konkursie wzięły udział zarówno dzieci ze szkół podstawowych, uczniowie gimnazjów, studenci oraz osoby dorosłe. Uczestnicy przyjechali nie tylko z Poznania, ale i ościennych miejscowości. Naprawdę nie było łatwo, ale jak widać szczęście nam dopisało! Zmagania uczestników oceniało grono szanowanych znawców gwary poznańskiej – Juliusz Kubel, Lech Konopiński i Waldemar Kurowski. Organizatorem konkursu był Dom Kultury „Jubilat” Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle Młodych” w Poznaniu oraz Stowarzyszenie „Ratajskie Centrum Kultury”. Amatorski Konkurs Gwary Poznańskiej odbywa się corocznie od 1988 roku i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród poznaniaków i Wielkopolan, niesie rozrywkę, ale przede wszystkim wartości edukacyjne.

 

                                                                                        Alina Muszyńska