Żyj tak, aby każdy kolejny dzień
był pełen przygód i wyjątkowy.
Wypełnij każdą mijającą chwilę tak,
aby we wspomnieniach dawała Ci dużo radości.
Czerp energię ze słońca,
kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Szukaj w sobie siły,
entuzjazmu i radości.
Pozostań dzieckiem i ciesz się dzieciństwem.

Wszystkiego najlepszego
życzą pracownicy
Szkoły Podstawowej nr 80
im. Kornela Makuszyńskiego w Poznaniu
Szanowni Rodzice,

wyraziliście Państwo wolę przysłania dzieci na konsultacje z nauczycielami na terenie szkoły. Proszę o wypełnienie ankiety i przesłanie jej skanu oraz podpisanych oświadczeń na pocztę internetową szkoły sp80poznan@gmail.com (w tytule proszę napisać „Konsultacje”) lub wrzucenie dokumentów do przygotowanej skrzynki na korespondencję z napisem KONSULTACJE w przedsionku szkoły do czwartku 28 maja 2020 roku.
Dyrektor szkoły po weryfikacji ankiet i w porozumieniu z organem prowadzącym przekaże informację (telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego) o decyzji dotyczącej przyjęcia dziecka na konsultacje w szkole w czasie reżimu sanitarnego.
W piątek 29 maja 2020 roku zostanie przesłany harmonogram konsultacji.
Uczniowie korzystający z konsultacji na terenie szkoły biorą także udział w zdalnym kształceniu na odległość.
Jednocześnie informuję, że w przypadku podjęcia przez Państwa decyzji o posłaniu dziecka na konsultacje w szkole w terminie późniejszym niż 1 czerwca, należy o tym fakcie poinformować Dyrektora Szkoły , co najmniej jeden dzień przed planowaną datą konsultacji. Wraz z tą informacją należy przesłać skany ankiety oraz podpisane oświadczenia (w tytule prosimy wpisać Konsultacje) lub wrzucić do skrzynki na korespondencję w przedsionku szkoły.

z poważaniem
Aldona Rożnowska
Poznań, dnia 19 maja 2020 r.
Szanowni Rodzice,

przekazuję Państwu dokumenty, z którymi należy zapoznać się przed podjęciem decyzji o powrocie dziecka do szkoły na zajęcia opiekuńczo- wychowawcze, w trakcie trwania pandemii COVID-19:

1.PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 80 IM. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO W OKRESIE PANDEMII COVID-19
2. OŚWIADCZENIA RODZICÓW
3. ANKIETA

Po zapoznaniu się z treścią dokumentów proszę o przesłanie zwrotne na adres poczty szkoły sp80poznan@gmail.com skanu ankiety i podpisanych oświadczeń (w tytule prosimy wpisać ŚWIETLICA) lub przygotowane dokumenty, w zaklejonej opisanej hasłem ŚWIETLICA kopercie proszę o wrzucenie do skrzynki na korespondencję w przedsionku szkoły.
Prosimy o przesłanie odpowiedzi do 25 maja 2020r
Dyrektor szkoły po weryfikacji ankiet i w porozumieniu z organem prowadzącym przekaże informację (telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego) o decyzji dotyczącej przyjęcia dziecka na zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w szkole w czasie reżimu sanitarnego.
Jednocześnie informuję, że w przypadku podjęcia przez Państwa decyzji o posłaniu dziecka na zajęcia w szkole w terminie późniejszym niż 1 czerwca, należy o tym fakcie poinformować Dyrektora Szkoły na 3 dni przed planowaną datą powrotu dziecka do placówki. Wraz z tą informacją należy przesłać skany ankiety oraz podpisane oświadczenia (w tytule prosimy wpisać ŚWIETLICA) lub wrzucić do skrzynki na korespondencję w przedsionku szkoły.

Aldona Rożnowska

XXX Amatorski Konkurs Gwary Poznańskiej

„GODEJCIE PO NASZYMU”

LECH KOLEJORZ

Bambry, baniorze, szkieły, golorze,
oraz wiaruchna z Ceglorza;
Szczuny jeżyckie i ratajorze,
wszyscy dyrdajom na Kolejorza!

Niebiesko - białych jest wuchta wiary;
Jak na prawdziwom przystało pyre,
każdy se śwignoł szalik na bary
i leci szpycnońć jak gro sie w giyre!

Bo naszo wiara ma to do siebie
że jak Kolejorz już sieknie kaste,
wszyscy w Poznaniu som w siódmym niebie
i zaś kalafy momy kielczaste!

Sznupy se dajom dryndziorz z bimbiorzem,
chocioż sie zawdy ciyngiym borchali,
kalafe cieszy szkieł ze skibiorzem,
nawet sie ćmikiem poczęstowali!

Niech bydzie słychać ryk ponad miastem,
aż w kieretynach opadnom liście,
niech LECH Kolejorz przywali kaste,
i niech ponownie zostanie miszczem!

Wuja Czechu

To właśnie za ten wiersz, nasz uczeń Daniel Wójtowicz z kl. VIa, otrzymał wyróżnienie w konkursie gwary poznańskiej! Jest to ogromny sukces, ponieważ konkurencja była ogromna. W konkursie wzięły udział zarówno dzieci ze szkół podstawowych, uczniowie gimnazjów, studenci oraz osoby dorosłe. Uczestnicy przyjechali nie tylko z Poznania, ale i ościennych miejscowości. Naprawdę nie było łatwo, ale jak widać szczęście nam dopisało! Zmagania uczestników oceniało grono szanowanych znawców gwary poznańskiej – Juliusz Kubel, Lech Konopiński i Waldemar Kurowski. Organizatorem konkursu był Dom Kultury „Jubilat” Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle Młodych” w Poznaniu oraz Stowarzyszenie „Ratajskie Centrum Kultury”. Amatorski Konkurs Gwary Poznańskiej odbywa się corocznie od 1988 roku i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród poznaniaków i Wielkopolan, niesie rozrywkę, ale przede wszystkim wartości edukacyjne.

Alina Muszyńska