UCZEŃ

W zakładce Dokumenty/Bezpieczna Szkoła do pobrania zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów.

VIII FESTYN RODZINNY 25.05.2019
Więcej zdjęć na naszym profilu Facebook. Zobacz tutaj.

Zielona Szkoła - klasy 1-3

W dniach 27-30 maja dzieci z klas 1-3 przebywały na zielonej szkole we Wroniawach, Malowniczo położona miejscowość w pobliżu Wolsztyna posiada piękny pałac , w którym mieści się Dom Wczasów Dziecięcych.Uczniowie oprócz bardzo atrakcyjnych zajęć rekreacyjnych na terenie ośrodka ( m.in.gokartów) zapoznali się z historią pałacu i jego mieszkańców. Zwiedzali Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach oraz Skansen Budownictwa Ludowego z wiatrakiem "kożlarzem", którego obrotowy mechanizm sami mieli okazję wypróbować. Będąc we Wolsztynie nie sposób pominąć wystawę parowozów.

Jeden z dni upłynął na spotkaniu z "Indianami". Dzieci poznały stroje, przedmioty i zwyczaje plemienne, wykonywały ozdoby z koralików,strzelały z łuku.
Uczniowie uczestniczyli w wielu konkursach oraz prawdziwym ,wieczornym ognisku, obowiązkowo z pieczeniem kiełbasek.
Zrelaksowani i zadowoleni wróciliśmy do zajęć szkolnych.

Zdjęcia do zobaczenia w zakładce Galeria.