Drodzy Rodzice,

            W związku z wydarzeniami mającymi miejsce w warszawskim Wawrze, chcielibyśmy Państwa uspokoić.  W naszej szkole pod czujnym okiem wychowawców, każde najmniejsze wydarzenie świadczące o konflikcie między uczniami zostaje konsultowane zarówno psychologiem, pedagogiem jak i psychopedagogiem. Wszelkie nieprawidłowości staramy się rozwiązywać na bieżąco. Przede wszystkim rozmawiać, organizować warsztaty, prowadzić mediacje między skonfliktowanymi uczniami i czuwać.
          Jednakże zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Prosimy zgłaszać nam wszelkie obawy, nieprawidłowości i podejrzenia w związku z zachowaniem Państwa dzieci, czy też kolegów, koleżanek, które        z Państwa dziećmi dzielą wspólny czas szkolny. W przypadku naszych Dzieci nadgorliwość jest jak najbardziej wskazana i nie ma błahych problemów. Nawet jeśli wg. Państwa nie są warte uwagi, zawsze należy się upewnić    i konsultować z kadrą szkolnej pomocy psychologiczno- pedagogicznej i wychowawcami. Z pewnością przyczyni się to, do większej skuteczności naszych działań.

Kadra SP 80

Życzenia świąteczne dla podopiecznych Domu Opieki Zgromadzenia SS. św. Wincentego a Paulo w Poznaniu

       

       13 grudnia 2016r. członkowie Kółka Biblijnego „Ogródek św. Franciszka”:  Emilka Kinecka,Patrycja Madej, Tomek Grygiel, Rozalka Ksiąg, Ola Kubiak, Weronika Hoff, Jagoda Dąbkiewicz, Magda Kijak i Amelka Stanicka udali się z wizytą do domu sióstr szarytek w Poznaniu przy ul. Sielskiej. Nasi uczniowie postanowili zrobić świąteczną niespodziankę pensjonariuszkom Domu Opieki prowadzonym przez siostry.

         Na miejscu zostaliśmy serdecznie przyjęci przez grupę starszych pań, które z uśmiechem przyjęły nasze życzenia i słodki podarunek: tradycyjne pierniki własnoręcznie upieczone przez dzieci po lekcjach w szkole. Nie zabrakło nam też czasu na wspólne, radosne kolędowanie.

         Całe spotkanie przebiegło w wyjątkowo miłej atmosferze i pokazało, że nasza młodzież potrafi nawiązać bardzo dobry kontakt, także z osobami w podeszłym wieku. Wierzymy, że wnieśliśmy do tego domu tak wszystkim potrzebną odrobinę radości. Nauczyliśmy się również, że więcej radości jest w dawaniu niż w braniu.

  Alina Muszyńska

                                                                                     Ewa Iwaszkiewicz