Życzenia świąteczne dla podopiecznych Domu Opieki Zgromadzenia SS. św. Wincentego a Paulo w Poznaniu

13 grudnia 2016r. członkowie Kółka Biblijnego „Ogródek św. Franciszka”:  Emilka Kinecka,Patrycja Madej, Tomek Grygiel, Rozalka Ksiąg, Ola Kubiak, Weronika Hoff, Jagoda Dąbkiewicz, Magda Kijak i Amelka Stanicka udali się z wizytą do domu sióstr szarytek w Poznaniu przy ul. Sielskiej. Nasi uczniowie postanowili zrobić świąteczną niespodziankę pensjonariuszkom Domu Opieki prowadzonym przez siostry.

Na miejscu zostaliśmy serdecznie przyjęci przez grupę starszych pań, które z uśmiechem przyjęły nasze życzenia i słodki podarunek: tradycyjne pierniki własnoręcznie upieczone przez dzieci po lekcjach w szkole. Nie zabrakło nam też czasu na wspólne, radosne kolędowanie.

Całe spotkanie przebiegło w wyjątkowo miłej atmosferze i pokazało, że nasza młodzież potrafi nawiązać bardzo dobry kontakt, także z osobami w podeszłym wieku. Wierzymy, że wnieśliśmy do tego domu tak wszystkim potrzebną odrobinę radości. Nauczyliśmy się również, że więcej radości jest w dawaniu niż w braniu.

Alina Muszyńska

Ewa Iwaszkiewicz