RODZICE

KLASA 3 A

Informacje i zdjęcia  przygotowuje wychowawczyni- p. Justyna Żukowska

DZIEŃ DZIECKA
Dzień Dziecka to wesoły dzień Zamiast książek przynieśliśmy do szkoły przybory do wykonania „Zwierzaków – pluszaków”. Udały się wspaniale! Było również to, co lubimy najbardziej czyli słodkie niespodzianki. W związku z tym , że pierwszy czerwca to dla nas również Dzień Sportu kolejne godziny spędziliśmy na rozgrywkach sportowych oraz wesołych zabawach na boisku szkolnym.

SPRZĄTAMY ŚWIAT
Jak co roku, tak i w klasie trzeciej braliśmy udział w ekologicznej akcji ‘Sprzątania świata” . Zaczynając od szkolnego boiska dbamy o to, aby nasza planeta była czysta i zdrowa oraz zwracamy uwagę na to, jak ważny jest wpływ każdego człowieka na środowisko przyrodnicze.

ZDROWO SIĘ ODŻYWIAMY
20 kwietnia wzięliśmy udział w szkolnym konkursie „Zdrowa kanapka”, którego celem było zachęcenie dzieci do racjonalnego odżywiania, a także rozbudzenie pasji kulinarnych. Nam ten pomysł bardzo się spodobał. Z wielką radością zabraliśmy się za przygotowywanie pięknych, zdrowych kanapek. Było pachnąco, kolorowo i bardzo smacznie.

UWIELBIAMY PRACE PLASTYCZNE
Z wielkim zaangażowaniem wykonujemy nasze prace plastyczne. W każdą z nich wkładamy dużo starań, trudu, a przede wszystkim radości.
Zadowolenie i duma z gotowych pięknych dzieł jest bezcenna.Tak robiliśmy wesołe wielkanocne kurczaki oraz piękne obrazki dla naszych kochanych mam

WIZYTA W TEATRZE
27 marca mieliśmy wielką przyjemność obejrzeć spektakl teatralny pt. „Pan Andersen” wystawiony przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia na scenie poznańskiego kina „Apollo”. Piękna aranżacja, ciekawe stroje i dekoracje bardzo nas zainteresowały, a przeplatające się zabawne adaptacje baśni Andersena szalenie nas rozbawiły. 

NASZE KLASOWE WIELKANOCNE ŚWIĘTOWANIE

MALI OBSERWATORZY – ZAĆMIENIE SŁOŃCA
                 W piątek 20 marca 2015 roku obserwować mogliśmy stopniowe przesłonienie prawie 70% Słońca przez Księżyc. Było to pierwsze tego typu zjawisko widoczne na naszym niebie od 4 lat, a następna okazja do oglądania częściowego zaćmienia Słońca 
w naszym kraju przydarzy się dopiero w 2021 roku. 
Udało nam się przyjrzeć się temu niesamowitemu zjawisku dzięki specjalnym urządzeniom, które dostarczył tata naszej Ali.  
Bardzo dziękujemy!

NPIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
                         Pierwszy dzień wiosny to bardzo radosny dzień w naszej szkole. Jak co roku, uczestniczyliśmy w SZKOLNYM WIOSENNYM KOROWODZIE, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę. Było wesoło, głośno i kolorowo.

NASZE PRACE PLASTYCZNE
Prace plastyczne sprawiają nam wiele radości, a nasze dzieła udają się nam coraz piękniej.
Poniższe zdjęcia przedstawiają ozdabianie świeczek na Dzień Babci i Dziadka.

DZIEŃ KOBIET
Tak świętowaliśmy Dzień Kobiet.
Nieco wcześniej, bo już w piątek 6 marca, od rana czekała na nas niespodzianka przygotowana przez chłopców oraz rodziców.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

WYCIECZKA DO DRUKARNI
 11 lutego wybraliśmy się na wycieczkę do drukarni EDICA. Była to wyprawa bogata w cenne informacje dotyczące pracy w drukarzy. Przyglądaliśmy się kolejnym etapom powstawania książek, oglądaliśmy nowoczesne, skomplikowane maszyny, a na koniec otrzymaliśmy upominki w postaci naszych ulubionych książek dziecięcych. Było wspaniale.

BALIK KARNAWAŁOWY
4 lutego 2015 wspólnie z klasą 3b bawiliśmy się na baliku karnawałowym w „Klubie Raszyn”. Wesołe zabawy, konkursy i tańce w pięknych strojach sprawiły nam wiele radości.

19 GRUDNIA 2014r.
...czyli spotkanie wigilijno – kolędowe, a zaraz po nim nasz występ artystyczny przed gronem pedagogicznym. Zaprezentowaliśmy przedstawienie bożonarodzeniowe: „Oto narodził się wam Zbawiciel”.

WIGILIA W GĄSAWIE
          Wigilia klasowa to przepiękny czas. Spędziliśmy ją razem z uczniami klasy 1b w Gąsawie. Po złożeniu życzeń i podzieleniu się opłatkiem zasiedliśmy do suto zastawionego stołu. Było smacznie, nastrojowo i bardzo radośnie. 

ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA
Świąteczne przygotowania rozpoczęliśmy już 8 grudnia w bajkowej scenerii w Gąsawie. Poznaliśmy historie dotyczące staropolskich tradycji świątecznych, samodzielnie upiekliśmy bułeczki i pierniczki. Wykonaliśmy przepiękne stroiki świąteczne oraz spotkaliśmy się 
z Gwiazdorem. Do domu wróciliśmy późnym wieczorem pełni wrażeń, zadowoleni ze wspólnie spędzonych radosnych chwil.

SZKOLNY PROJEKT OBCHODÓW "DNI PLUSZOWEGO MISIA"
Oto my i nasze MISIE , które zaprosiliśmy do szkoły z okazji „Światowego Dnia Pluszowego Misia”.

WIFOON
22.09.2014 gościliśmy w naszej sali aktorów Teatru Nowego oraz Teatru Animacji, panią Elżbietę Węgrzyn oraz pana Michała Kocurka. Wzięliśmy udział w edukacyjnych warsztatach w ramach projektu organizacji WIFOON „Uczmy się razem żyć – edukacja dla integracji dzieci niepełnosprawnych w szkołach ogólnodostępnych”, to kampania edukacyjna, której celem jest popularyzacja edukacji włączającej w naszym kraju. Spotkanie to sprawiło nam dużo radości oraz wiele nas nauczyło.

BASEN
W klasie III kontynuujemy naukę i doskonalenie pływania podczas cotygodniowych lekcji na basenie. 

                                                                  I MIEJSCE W KONKURSIE „PINIATA”
Nasza Ola zdobyła I miejsce w szkolnym konkursie „Piniata” z czego bardzo się cieszymy 
i serdecznie jej gratulujemy.

SZKOLNY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ
Wystąpiliśmy, śpiewając przepiękną piosenkę „Niepodległość – trudne słowo” i zdobyliśmy I miejsce.

A kiedy byliśmy w klasie 2a ...

Informacje i zdjęcia  przygotowywała wychowawczyni- p. Kinga Dratwińska


ŚWIĘTO KLASOWE
We wrześniu jubilaci (urodzeni w sierpniu i we wrześniu) obchodzili swoje urodziny. I jak widać, świetnie się bawili.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Drużyna gotowa do pracy!

Ciekawe kto zbierze więcej papierków.


DZIEŃ PAMIĘCI 
 15 października 2013r. odbył się Dzień Pamięci o Jadwidze Piaskowskiej (zmarłej pani dyrektor SP80). Z tej okazji, w tym roku, postanowiliśmy zrobić coś miłego dla naszych kolegów i koleżanek z klasy 2b. Uszyliśmy dla nich „PRZYJACIÓŁ” na lepsze i gorsze dni. Włożyliśmy w prezenty dużo pracy i jeszcze więcej sympatii. Załączona piosenka o przyjaźni ukrytej w bursztynku była dopełnieniem uroczystego dnia.
Natomiast uczniowie i wychowawczyni klasy 2b obdarowali nas „dłońmi przyjaźni”, którymi udekorowaliśmy naszą salę lekcyjną. Ten piękny dzień uświetniony został odśpiewaniem hymnu szkolnego „Żyj dla innych” przez uczniów klas 0-3, wychowawców klas, nauczycieli i Dyrekcję SP80.

PICHCIMY BEZ MAMY I TATY
W zdrowym ciele zdrowy duch. Oprócz spacerów, gimnastyki i higieny osobistej, pamiętamy o zdrowym odżywianiu. Dziś szykujemy pyszne i zdrowe śniadanie. 

Naprawdę jest smaczne. I przyrządziliśmy je zupełnie sami. PYCHA!


PRZEPROWADZKA
       W piątek 18.10.2013r. pożegnaliśmy   naszego kolegę, który przeprowadził się   do innego miasta. 
        Ponieważ jesteśmy zgraną klasą,         dlatego trudno nam zaakceptować fakt,     że nie  ma Go z nami. Wierzymy jednak,   że znajdzie nowych przyjaciół, a do nas     wróci za jakiś czas. Tak, jak obiecał.

CZAS NA SPACER!    
RUSZAMY DO PARKU W POSZUKIWANIU JESIENI

ŚWIĘTA KLASOWE (PAŹDZIERNIK, LISTOPAD)
               Wspólna zabawa urodzinkowa trwa. Swoją sympatię wyrażamy poprzez pamięć o kolegach i koleżankach w dniu ich urodzin. Przygotowujemy symboliczne prezenty, śpiewamy „Sto lat”, bawimy się i częstujemy smakołykami. 

11. LISTOPADA, czyli SZKOLNY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ
                 Wszyscy sumiennie przygotowywaliśmy się do występu. Ćwiczyliśmy śpiew i opracowaliśmy choreografię. 
Warto było, bo zajęliśmy jedno z pierwszych miejsc.

50- lecie SP80
          Całą klasCałą klasą uczestniczyliśmy w obchodach 50-lecia naszej Szkoły. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w tak ważnej uroczystości. Na tę okazję w klasach powstawały drzewa genealogiczne. Nasze, niezwykle urodziwe drzewo wykonały dwie mamy: p. Deskur i p. Marcinek. Kolejna utalentowana mama- p. Grzesiak- upiekła smaczne ciastka czekoladowe w kształcie tarczy szkolnej. Wszystkim zaangażowanym Rodzicom- Dziękujemy!

Z WIZYTĄ NA UNIWERSYTECIE PRZYRODNICZYM
24. listopada mieliśmy okazję spotkać się z niezwykłymi ludźmi i ich podopiecznymi, czyli zwierzętami. Obok informacji i kontaktu bezpośredniego ze zwierzętami, pozyskaliśmy także wiedzę na temat doświadczeń biochemicznych, w których braliśmy udział.
Zobaczcie sami.

ANDRZEJKI CZAS ZACZĄĆ
      Długo czekaliśmy na ten dzień, bo chcieliśmy potańczyć i koniecznie sprawdzić, co nas czego w przyszłośc. I udało się... oprócz marzeń. Mieliśmy także próbną ewakuację szkoły. Jak widać, życie szkolne bywa zaskakujące.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
15. grudnia 2013r. wszyscy uczniowie naszej szkoły przynieśli ze sobą pluszowego misia. Tego dnia było w klasach wesoło, a całość nasza pani podsumowała fotograficznie.

MIKOŁAJKI 
      6. grudnia każdego z nas odwiedził Mikołaj, który obdarował nas dzwonkami. W styczniu zaczynamy grę na instrumencie, bo musimy przygotować koncert dla babć i dziadków.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
W tym roku kiermasz świąteczny przebiegł równie sprawnie, jak w roku poprzednim. Nasze stoisko zachwycało własnoręcznie wyszydełkowanymi bombkami, gwiazdkami, śnieżynkami, kolorowymi aniołkami, pachnącymi piernikami... i wieloma innymi świątecznymi ozdobami. W sumie zarobiliśmy 400zł, które z wielką radością przekazaliśmy na rzecz Domowego Hospicjum Dziecięcego.

WIGILIA RODZINNA I SPOTKANIE Z PACJENTAMI SZPITALA KLINICZNEGO NR 5 W POZNANIU
            Przygotowania do świąt zaczęliśmy na początku grudnia, by zdążyć z przygotowaniem prezentów dla zaproszonych do szkoły: przedszkolaków, seniorów, rodziców i pacjentów Szpitala Klinicznego nr 5. W sumie przygotowaliśmy ponad 250 ozdób świątecznych 
z masy solnej na piku, które pomalowaliśmy farbami, polakierowaliśmy i ozdobiliśmy własnoręcznie wiązanymi wstążeczkami. 
Wigilia rodzinna to klasowe spotkanie w auli szkolnej przy zapalonych świecach i pachnących świerkach. W tym roku uczniowie klasy II A zamienili się w bohaterów znanych bajek, by nieść radość zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Rodzinna atmosfera wieczornego spotkania była okazją nie tylko do obejrzenia dzieci w odgrywanych rolach, ale także do wspólnego dzielenia się opłatkiem i śpiewania kolęd.
            Tradycyjne spotkanie w szpitalu z pacjentami i pracownikami wywołało uśmiech i łzy na twarzach odbiorców przedstawienia „Bożonarodzeniowa szopka we współczesnym świecie”. Chwile wzruszenia i ciepłe słowa widzów stanowiły najpiękniejszy prezent dla zaangażowanych uczniów klasy II A i ich wychowawczyni. 
Dziękujemy pracownikom Niepublicznego Przedszkola im. L. Krzemienieckiej, którzy przyłączyli się do zbiórki maskotek na rzecz pacjentów. 
Zobacz także

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
      Udało się! Zgodnie z planem odbyło się spotkanie z babciami i dziadkami z okazji ich święta. Przedstawienie, które przygotowaliśmy dla zacnych gości było radosnym spacerkiem po talentach, zdolnościach, umiejętnościach drugoklasistów. Wśród wierszy i piosenek znalazły się gry na: pianinie, flażoletach i dzwonkach. Wspólna zabawa przy muzyce, tańce babć i dziadków z wnuczętami oraz rodziców z dziećmi stanowią kwintesencję zintegrowanego zespołu, a przede wszystkim są dowodem na istniejący w klasie szacunek. Zobaczcie sami

ŚWIĘTA KLASOWE (GRUDZIEŃ, STYCZEŃ, LUTY), czyli urodzinowego szaleństwa ciąg dalszy
Ulubione przez dzieci spotkania urodzinowe, które zachwycają pomysłowością, coraz większą samodzielnością i sympatią rówieśników. Tradycyjnie już umuzykalnione dziewczynki grają jubilatom „Sto lat” na flażoletach.

BALIK KARNAWAŁOWY W KLUBIE „RASZYN”
29. stycznia bawiliśmy się na balu w wymarzonych, przygotowanych dużo wcześniej, strojach karnawałowych. Świetna muzyka, różnorodne konkursy i niezawodni prowadzący zapewnili nam dobrą zabawę, którą wspominać będziemy jeszcze długo. 

GROSIK
W klasie II wyruszyliśmy w międzygalaktyczną podróż, by poznać tajniki oszczędzania pieniędzy, gospodarowania nimi i doświadczania ich. Co miesiąc wsiadamy do rakiety i z piosenką na ustach ruszamy w przestrzeń kosmiczną, by wylądować na kolejnej planecie 
i poszerzać swoje horyzonty myślowe.

PRZYGOTOWANIA DO KONKURSU WIEDZY O POZNANIU
      Poznań, czyli miasto w którym mieszkamy poznajemy od urodzenia. W przedszkolu panie uczyły nas piosenek, wierszy, pokazywały ciekawe miejsca, by w szkole wychowawczyni mogła przekazać nam kolejne wiadomości na temat Poznania.
      W tym roku szczególnie dużo czasu poświęciliśmy na Poznań, bo musieliśmy przygotować się do Klasowego Konkursu Wiedzy 
o Poznaniu. Udaliśmy się na wycieczkę tramwajem po mieście, na Ostrów Tumski, a tam do Katedry i Archiwum Archidiecezjalnego. Dzięki uprzejmości ks. Rafała Rybackiego mogliśmy obejrzeć stare księgi ręcznie pisane i posłuchać ciekawych opowieści na temat historii pisma. 
       W klasie zgłębialiśmy wiedzę na temat: pomników, zabytków, budowli, dworców, ulic, ważnych dat dla Poznania, teatrów, muzeów..., by w efekcie osiągnąć sukces i przejść do etapu szkolnego, a później Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Poznaniu. Warto wspomnieć, że obejrzeliśmy także przedstawienie teatralne pt. „Legenda o poznańskich koziołkach”.

MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE-TARGI KSIĄŻKI
      Lubimy się uczyć i poznawać świat. Pani Kinga zabrała nas tym razem na spotkanie z autorką książek dla dzieci p. Anną Czerwińską-Rydel, piszącą o sławnych Polakach. Podczas warsztatów mogliśmy bliżej poznać postać Jana Heweliusza, a szczególnie tajniki książki, którą prezentowała sama autorka. My podziękowaliśmy za spotkanie własnoręcznie przygotowanym jeżem klasowym.
      Pragniemy nadmienić, że tego dnia skorzystaliśmy także z uprzejmości p. Joanny Krzyżanek, która z radością stanęła z nami do klasowego zdjęcia. To dla nas podwójna radość, bo wiąże się ze wspomnieniami z klasy I, gdy w dniu pasowania na ucznia otrzymaliśmy w prezencie „Słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek”, a w nim był autograf samej autorki- p. Krzyżanek.