50-LECIE

Obchody Jubileuszu 50-lecia szkoły
   50 lat minęło... to pół wieku! Naprawdę nie chce się wierzyć, jak w mgnieniu oka upłynęło tyle czasu! Dlatego z taką radością przeżywaliśmy nasz złoty jubileusz!
piątek 15 listopada 2013r.
Wielkie świętowanie rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele p.w. Świętej Rodziny w intencji wszystkich byłych oraz obecnych uczniów 80-tki, ich rodziców i wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej nr80 w Poznaniu.
                Po mszy zaproszeni goście zgromadzili się w szkolnej auli, gdzie rozpoczęła się oficjalna część uroczystości rocznicowych. Pan dyrektor Tomasz Niedzielski przyjmował
w imieniu całej społeczności 80-tki wiele gratulacji, życzeń, ciepłych słów. Otrzymaliśmy nawet życzenia od samego Kornela Makuszyńskiego podczas przedstawienia pt. „Urodziny pana Kornela”, przygotowanego przez uczniów klas 3a, 4a i 4b. A Koziołek ze znanej opowieści zaprosił wszystkich przybyłych na wielki tort urodzinowy! Wszyscy dostojni goście mogli teraz skosztować przeróżnych smakołyków przygotowanych przez rodziny naszych uczniów, a przede wszystkim mieli okazję zwiedzić liczne wystawy prezentujące to, czym szkoła żyła przez te 50 lat i czym żyje nadal.
                                                                                         FOTOREPORTAŻ
sobota16 listopada 2013r.
Tak naprawdę chyba wielu z nas najbardziej czekało na ten właśnie dzień, kiedy od godziny 10.30 pogodna 80-tka otworzyła swe podwoje dla każdego, dla którego ta szkoła to ważny fragment życia. A wszystko zaczęło się znów od urodzin pana Kornela i wspólnego, wielopokoleniowego zaśpiewania piosenki „Lato, lato” z filmu pt. „Szatan z VII klasy”. Dziesiątki gości – byłych dyrektorów, nauczycieli, pracowników, wielu absolwentów, ale i obecnych uczniów z rodzinami, zwiedzało przygotowane wystawy. Jednocześnie był to czas wielu spotkań po latach, które przywołując ciepłe wspomnienia, trochę tęsknoty za młodością, beztroską, sprawiały, że na twarzach gościł uśmiech, a w oku kręciła się łza.
                                                                                         FOTOREPORTAŻ