Drodzy Rodzice,

            W związku z wydarzeniami mającymi miejsce w warszawskim Wawrze, chcielibyśmy Państwa uspokoić.  W naszej szkole pod czujnym okiem wychowawców, każde najmniejsze wydarzenie świadczące o konflikcie między uczniami zostaje konsultowane zarówno psychologiem, pedagogiem jak i psychopedagogiem. Wszelkie nieprawidłowości staramy się rozwiązywać na bieżąco. Przede wszystkim rozmawiać, organizować warsztaty, prowadzić mediacje między skonfliktowanymi uczniami i czuwać.
          Jednakże zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Prosimy zgłaszać nam wszelkie obawy, nieprawidłowości i podejrzenia w związku z zachowaniem Państwa dzieci, czy też kolegów, koleżanek, które        z Państwa dziećmi dzielą wspólny czas szkolny. W przypadku naszych Dzieci nadgorliwość jest jak najbardziej wskazana i nie ma błahych problemów. Nawet jeśli wg. Państwa nie są warte uwagi, zawsze należy się upewnić    i konsultować z kadrą szkolnej pomocy psychologiczno- pedagogicznej i wychowawcami. Z pewnością przyczyni się to, do większej skuteczności naszych działań.

Kadra SP 80

6B BIERZE UDZIAŁ W NOCY NAUKOWCÓW!

 29 września 2017r. kolejny już raz nauka opanowała Poznań! Noc Naukowców to jedyna taka noc w Europie. Noc pełna niezapomnianych wrażeń! W tym samym czasie w całej Europie odbywały się imprezy popularno-naukowe i rozrywkowe pod hasłem: Researchers’ Night. Celem imprezy było zbliżenie naukowców i mieszkańców Poznania, stworzenie okazji do spotkania, poznania się i wspólnych działań. A wszystko to w atmosferze zabawy.

Tej jedynej nocy naukowcy odeszli od swoich codziennych obowiązków, aby bawić się wspólnie z publicznością. Każdy mógł się przekonać, że nauka jest pasjonująca i ciekawa. Zobaczyliśmy naukowców w nietypowych sytuacjach, a publiczność w roli naukowców.
 Dla 6b  była to noc pełna atrakcji: pokazów, eksperymentów, warsztatów. Nie mogliśmy jej przespać!

Poznańskie ośrodki akademickie i naukowo-badawcze były otwarte dla dzieci i młodzieży z obszaru Wielkopolski oraz wszystkich tych, którzy na co dzień nie mają do czynienia z naukowcami i uczelniami. W tym roku odwiedziliśmy Wydział Inżynierii Środowiska i  Gospodarki Przestrzennej i uczestniczyliśmy w warsztatach „Czary z wody, czyli i ty możesz zostać Harrym Potterem”, podczas których ćwiczyliśmy spostrzegawczość oraz umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji oraz własnoręcznie przeprowadzonych doświadczeń z wodą. Przygotowywaliśmy także betonowe zabawki oraz braliśmy udział w pokazie: „Czy znamy dobrze wodę?” prezentującym eksperymenty fizyczne. Słodkim zwieńczeniem wieczoru było zjedzenie niekonwencjonalnych lodów przygotowanych z wykorzystaniem ciekłego azotu na Wydziale Nauk o Żywności.

 Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji Pani dr hab. Karolinie Gromadzkiej, która nas do siebie zaprosiła.

Aleksandra Ratajewska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.