Drzwi Otwarte 12 kwietnia 2023 roku - podsumowanie

Kolejne Drzwi Otwarte za nami. Tym razem nauczyciele przygotowali dużo nowych atrakcji: były zabawy sensoryczne z wykorzystaniem piasku kinestetycznego, masy solnej, odbyło się kodowanie na dywanie, można było zmierzyć się z grami i zabawami językowymi, uczestniczyć w zabawach ruchowych i integracyjnych , obejrzeć ciekawe propozycje książkowe w szkolnej bibliotece, pobawić się robotami Lego, zobaczyć jakie funkcje posiada tablica interaktywna, zmierzyć się z łamigłówkami matematycznymi, historycznymi, obejrzeć preparaty pod mikroskopem, powrócić do czasów rodziców i dziadków, oglądając DKF dla najmłodszych. Mali chemicy mogli przeprowadzić eksperymenty z wodą- taniec winogron, lawę, uzyskać efekt solanki.

W gabinetach pedagoga i psychologa rodzice mogli uzyskać fachowe porady m.in. w zakresie kształtowania poczucia własnej wartości u dziecka, kontrolowania agresywnych impulsów, dzieci natomiast mogły rozwiązywać zadania na kojarzenie, spostrzegawczość rozwijanie logicznego myślenia. Na koniec uczniowie kl. 2a zaprezentowali krótki występ. Można było również obejrzeć przedstawienie teatrzyku Kmishibai tym razem „ Brzydkie Kaczątko”.

Jak zwykle bardzo pomocni okazali się wolontariusze.

Do zobaczenia za rok!

Zdjęcia w GALERIA 2022/2023>>>