Drodzy Rodzice,

            W związku z wydarzeniami mającymi miejsce w warszawskim Wawrze, chcielibyśmy Państwa uspokoić.  W naszej szkole pod czujnym okiem wychowawców, każde najmniejsze wydarzenie świadczące o konflikcie między uczniami zostaje konsultowane zarówno psychologiem, pedagogiem jak i psychopedagogiem. Wszelkie nieprawidłowości staramy się rozwiązywać na bieżąco. Przede wszystkim rozmawiać, organizować warsztaty, prowadzić mediacje między skonfliktowanymi uczniami i czuwać.
          Jednakże zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Prosimy zgłaszać nam wszelkie obawy, nieprawidłowości i podejrzenia w związku z zachowaniem Państwa dzieci, czy też kolegów, koleżanek, które        z Państwa dziećmi dzielą wspólny czas szkolny. W przypadku naszych Dzieci nadgorliwość jest jak najbardziej wskazana i nie ma błahych problemów. Nawet jeśli wg. Państwa nie są warte uwagi, zawsze należy się upewnić    i konsultować z kadrą szkolnej pomocy psychologiczno- pedagogicznej i wychowawcami. Z pewnością przyczyni się to, do większej skuteczności naszych działań.

Kadra SP 80

Dzień Babci i Dziadka

 

21 i 22 stycznia, to szczególne dni w roku kiedy wszystkie wnuczęta wyrażają  swoją wdzięczność swoim Babciom i Dziadkom za to co dla nich zrobili, robią,a przede wszystkim-  kim są.                                                                                                

 

Babcia i Dziadek są po rodzicach najbliższymi osobami dla dzieci, a powodów do podziękowania  Dziadkom jest bardzo wiele. Wystarczy wspomnieć o ich trosce i opiece nad wnuczętami, opowiadaniu o dziejach rodziny, przekazywaniu tradycji i wpajaniu zasad moralnych. Ci wyjątkowi ludzie są przykładem obowiązkowości, pracowitości, a w wielu przypadkach patriotyzmu. Mają dla swoich wnuków zawsze dobre słowo i przygotowują ulubione potrawy. Kochają, wspierają, pocieszają i zawsze są przy nich, a na każdy problem mają łatwe rozwiązanie.

 

A czy wiecie, że……?

 

Pomysł powstania święta w Polsce pojawił się w tygodniku  "Kobieta i Życie"  w 1964 roku. Już rok później święto to zaczął popularyzować "Express Poznański". W roku 1966 również "Express Wieczorny" ogłosił dzień 21 stycznia "Dniem Babci". Później powstała również tradycja obchodzenia Dnia Dziadka.    


…..i jeszcze jedna ciekawostka…       

                                                                                                                  

 Papież Jan Paweł II zawsze podkreślał, jak ważną rolę w życiu odgrywają osoby starsze. W latach 90-tych XX w. zaproponował, aby 26 lipca uczynić Dniem Dziadków. Wybierając datę kierował się tym, że wtedy Kościół Katolicki obchodzi dzień świętych Anny i Joachima - rodziców Marii i dziadków Jezusa.

 

Wszystkie święta obchodzone na świecie, niezależnie od terminu i nazwy, mają tylko jeden cel – są po to, aby złożyć wyrazy szacunku, podziękowania oraz ukazać miłość dla ukochanych Babć i Dziadków. 

                                                  

W tym roku dzieci z klasy 3c postanowiły przygotować wyjątkowe , samodzielnie wykonane upominki dla swoich Babć i Dziadków. Popatrzcie na zdjęcia           

                                         

Przy okazji wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najpiękniejsze życzenia płynące prosto z małych serc wnuczek i wnuków

                                                

                                                                               Dzieci z klasy 3c  z wychowawczynią Dorotą Pietrzyk