Dzień Życzliwości i Pozdrowień w SP80

Zdjecie przedstawia latawce życzliwości z kolorowymi napisami na ich ogonie: Szczęście nie jest celem, jest sposobem na życie; Bądź życzliwy, bo karma wraca; dobro zwycięża, dzielmy się miłością; Wszyscy są równi; bądźcie odważni, moc jest z Wami; Wszyscy ludzie śmieją się w tym samym języku; Szanujmy się wzajemnie, uśmiech ogrzewa serce itdW listopadzie uczniowie naszej szkoły zaangażowali się aby wykonać trzy zadania:

Coś żółtego

Żółty jest kolorem życzliwości – wszyscy mieli za zadanie ubrać się w stroje żółte lub z żółtymi dodatkami np. z emblematem uśmiechniętej buźki. Samorząd Uczniowski na wyznaczonej lekcji odwiedził sale i zebrał informacje, które klasy wywiązały się z zadania najpełniej.

Poczta pozdrowień

W holu szkoły ustawiona była skrzynka, do której każdy anonimowo mógł wrzucić pozdrowienia lub podziękowania zaadresowane do ucznia  albo pracownika szkoły. W Dniu Życzliwości, na wyznaczonej lekcji listonosze z Samorządu Uczniowskiego rozdali życzenia adresatom.

Ścianka pomysłów

W holu szkoły ustawiona została tablica z latawcem. Kilka dni wcześniej  uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali w klasach hasła związane z Dniem Życzliwości. Wybrali jedno najciekawsze i ozdobili nim kolorową kartkę w kształcie trójkąta, która stała się elementem budującym ogon latawca. W Dniu Życzliwości kartki zebrane ze wszystkich klas zostały przymocowane do latawca. Efekty wspólnej pracy  można było podziwiać w holu szkoły.

Ewa Nowak-Janaszewska, Alina Muszyńska, Anna Szymczak i  Jarosław Kamiński

Widzimy skrzyneczkę z pozdrowieniami i miłymi słowami. Z tyłu gazetkę z plakatem "Dzień życzliwości" oraz wynikami zabawy międzyklasowej "Coś żółtego", z których wynika, ze 7 klas w 100% zrealizowało to zadanie.

na 3 zdjeciu jest ścianka pomysłów z kartkami, które przeekazują rady  wszystkim:Uśmiechnij się a wszyscy się uśmiechną, powiedz komuś miłe słowo, Żółwik z kolegami, Kartki są kolorowe i radosne.