Drodzy Rodzice,

            W związku z wydarzeniami mającymi miejsce w warszawskim Wawrze, chcielibyśmy Państwa uspokoić.  W naszej szkole pod czujnym okiem wychowawców, każde najmniejsze wydarzenie świadczące o konflikcie między uczniami zostaje konsultowane zarówno psychologiem, pedagogiem jak i psychopedagogiem. Wszelkie nieprawidłowości staramy się rozwiązywać na bieżąco. Przede wszystkim rozmawiać, organizować warsztaty, prowadzić mediacje między skonfliktowanymi uczniami i czuwać.
          Jednakże zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Prosimy zgłaszać nam wszelkie obawy, nieprawidłowości i podejrzenia w związku z zachowaniem Państwa dzieci, czy też kolegów, koleżanek, które        z Państwa dziećmi dzielą wspólny czas szkolny. W przypadku naszych Dzieci nadgorliwość jest jak najbardziej wskazana i nie ma błahych problemów. Nawet jeśli wg. Państwa nie są warte uwagi, zawsze należy się upewnić    i konsultować z kadrą szkolnej pomocy psychologiczno- pedagogicznej i wychowawcami. Z pewnością przyczyni się to, do większej skuteczności naszych działań.

Kadra SP 80

Festiwal Nauki i Sztuki

Klasa 5b dnia 25 kwietnia 2017r. uczestniczyła w Festiwalu Nauki i Sztuki na Wydziale Chemii Uniwersytetu Przyrodniczego. Tym razem laboratorium zamieniło się w fabrykę mydła i uczniowie mieli okazję wykonać pieniącą się substancję z kosteczki margaryny, alkoholu i wodorotlenku sodu. Sprawdzili także jej odczyn i porównali do mydeł używanych powszechnie. Pracownicy uczelni pokazali także, jak zrobić pastę do zębów dla słonia i mimo że widzieliśmy to doświadczenie już wcześniej, efekty – jak zwykle spektakularne –  bardzo nam się podobały. Po ćwiczeniach praktycznych uczestniczyliśmy w wykładzie: Co stresuje rośliny? Dzień przyniósł wiele wrażeń, a nietypowa lekcja pozostanie na pewno w głowach. Obejrzyjcie zdjęcia!

 

Aleksandra Ratajewska