Festiwal Nauki i Sztuki

Klasa 5b dnia 25 kwietnia 2017r. uczestniczyła w Festiwalu Nauki i Sztuki na Wydziale Chemii Uniwersytetu Przyrodniczego. Tym razem laboratorium zamieniło się w fabrykę mydła i uczniowie mieli okazję wykonać pieniącą się substancję z kosteczki margaryny, alkoholu i wodorotlenku sodu. Sprawdzili także jej odczyn i porównali do mydeł używanych powszechnie. Pracownicy uczelni pokazali także, jak zrobić pastę do zębów dla słonia i mimo że widzieliśmy to doświadczenie już wcześniej, efekty – jak zwykle spektakularne –  bardzo nam się podobały. Po ćwiczeniach praktycznych uczestniczyliśmy w wykładzie: Co stresuje rośliny? Dzień przyniósł wiele wrażeń, a nietypowa lekcja pozostanie na pewno w głowach. Obejrzyjcie zdjęcia!

Aleksandra Ratajewska