IV Memoriał Urszuli Marciniak

28 marca na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu odbyć się miał IV Memoriał Urszuli Marciniak, czyli otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych.

Celem konkursu jest popularyzacja matematyki, zadań logicznych, łamigłówek matematycznych i logicznych oraz podniesienie kultury matematycznej wśród Polaków.

Eliminacje szkolne IV Memoriału Urszuli Marciniak odbyły się w naszej szkole 28 lutego 2020 roku. Uczniowie otrzymali do rozwiązania osiem łamigłówek, były to łamigłówka architekta, lamki, wielokropka oraz wąż sapera.

Z SP 80 do wielkiego Finału w poszczególnych kategoriach zostały zakwalifikowane następujące osoby:

• w kategorii Beniamin Kalinowski Stanisław, który zdobył 16 punktów,
  • w kategorii Młodzik Kalinowski Michał, który zdobył 22 punkty.

Chłopcom serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością wyczekujemy nowego terminu Finału.

Julia Hybiak