SZKOŁA
UCZEŃ
RODZICE
Drodzy Rodzice,

            W związku z wydarzeniami mającymi miejsce w warszawskim Wawrze, chcielibyśmy Państwa uspokoić.  W naszej szkole pod czujnym okiem wychowawców, każde najmniejsze wydarzenie świadczące o konflikcie między uczniami zostaje konsultowane zarówno psychologiem, pedagogiem jak i psychopedagogiem. Wszelkie nieprawidłowości staramy się rozwiązywać na bieżąco. Przede wszystkim rozmawiać, organizować warsztaty, prowadzić mediacje między skonfliktowanymi uczniami i czuwać.
          Jednakże zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Prosimy zgłaszać nam wszelkie obawy, nieprawidłowości i podejrzenia w związku z zachowaniem Państwa dzieci, czy też kolegów, koleżanek, które        z Państwa dziećmi dzielą wspólny czas szkolny. W przypadku naszych Dzieci nadgorliwość jest jak najbardziej wskazana i nie ma błahych problemów. Nawet jeśli wg. Państwa nie są warte uwagi, zawsze należy się upewnić    i konsultować z kadrą szkolnej pomocy psychologiczno- pedagogicznej i wychowawcami. Z pewnością przyczyni się to, do większej skuteczności naszych działań.

Kadra SP 80

W zakładce Dokumenty/Bezpieczna Szkoła do pobrania zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów.VIII FESTYN RODZINNY 25.05.2019
Więcej zdjęć na naszym profilu Facebook. Zobacz tutaj.

JESIEŃ NA WSI W SZRENIAWIE

W dniu 29 września br. klasy 2b,3a i 3b udały się do Szreniawy, na wycieczkę  zatytułowaną „Jesień na wsi”. Przed rozpoczęciem zwiedzania, dzieci miały czas, aby pobiegać po placu zabaw i pobawić się ze stadkiem kóz. Potem zostaliśmy podzieleni na trzy grupy i wraz z przewodnikiem udaliśmy się na zwiedzanie. Panowie zaprezentowali nam  dawne techniki żęcia zboża z użyciem sierpa, kosy i żniwiarek, oraz  sprzęty żniwne. Pokazano jak młócono cepami, młocarniami. W zajęciach interaktywnych dzieci mełły zboże, zapoznały się ze sposobem sprawdzania jakości ziaren, sposobem przygotowania tradycyjnych przetworów owocowo-warzywnych. W przerwie skonsumowały pajdę chleba z domowym smalcem i kiszonym ogórkiem. Następnie pokazano jaką funkcję w pracach folwarcznych pełniły woły. Pan kowal pokazał jak kuto konie, jak wytwarzano dawne narzędzia, kołodziej zaś przedstawił sposób wytwarzania kół do wozów drabiniastych. Na koniec dzieci zajrzały do królików, drobiu, a potem czekała na nie przejażdżka bryczką.

Lidia Matyja

Zdjęcia można zobaczyć tutaj.