Drodzy Ośmioklasiści !

Przed Wami pierwszy egzamin w życiu,
sprawdzający wiedzę i umiejętności zdobyte
w szkole podstawowej.
Życzymy aby uzyskane wyniki pozwoliły Wam
kontynuować naukę w wymarzonych szkołach,
rozwijać wiedzę i spełniać swoje pasje.

Powodzenia!
Dyrekcja szkoły i nauczyciele.

JEŻE W KLASIE 5a i 2c

Uczniowie klasy 5a i 2c gościli na swoich lekcjach niezwykłych gości- jeże europejskie i afrykańskie. Ich opiekunka i hodowca przeprowadziła pogadankę na temat: życia jeży, miejsc ich występowania, środowisk, w których żyją, pożywienia, zagrożeń, jakie czyhają na jeże europejskie, ochrony gatunkowej jeży europejskich i pierwszej pomocy dla tych ssaków.

Pani obaliła jeżowe mity i stereotypy, pozwoliła na głaskanie i przytulanie jeżowych maluchów i zaszczepiła projeżowe postawy wśród najmłodszych.

Uczniowie chcieli chociaż w pewnym stopniu zaspokoić jeżowe potrzeby i obdarowali zwierzaki zakupionymi przez siebie produktami: żwirkiem, siankiem, karmą i środkami dezynfekującymi.

Było bardzo ciekawie i wesoło; dzieci dobrze się bawiły, mamy nadzieję, że dla jeży wizyta w szkole była przyjemnością.

Joanna Biegańska

Bronisława Kaźmierczak

klasy 5a i 2c

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.