Drodzy Rodzice,

            W związku z wydarzeniami mającymi miejsce w warszawskim Wawrze, chcielibyśmy Państwa uspokoić.  W naszej szkole pod czujnym okiem wychowawców, każde najmniejsze wydarzenie świadczące o konflikcie między uczniami zostaje konsultowane zarówno psychologiem, pedagogiem jak i psychopedagogiem. Wszelkie nieprawidłowości staramy się rozwiązywać na bieżąco. Przede wszystkim rozmawiać, organizować warsztaty, prowadzić mediacje między skonfliktowanymi uczniami i czuwać.
          Jednakże zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Prosimy zgłaszać nam wszelkie obawy, nieprawidłowości i podejrzenia w związku z zachowaniem Państwa dzieci, czy też kolegów, koleżanek, które        z Państwa dziećmi dzielą wspólny czas szkolny. W przypadku naszych Dzieci nadgorliwość jest jak najbardziej wskazana i nie ma błahych problemów. Nawet jeśli wg. Państwa nie są warte uwagi, zawsze należy się upewnić    i konsultować z kadrą szkolnej pomocy psychologiczno- pedagogicznej i wychowawcami. Z pewnością przyczyni się to, do większej skuteczności naszych działań.

Kadra SP 80

KLASY PIĄTE W TEATRZE


W krainie mitów to spektakl Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Klasy piąte miały okazję ogladać przedstawienie 30 września 2016r. W tej scenicznej opowieści dwoje młodych bohaterów, podczas szkolnej wycieczki do muzeum, swoim niewłaściwym zachowaniem powoduje przeniesienie się w czasy mityczne. Dzieci spotykają w nich: Prometeusza, Ikara, Syzyfa, Midasa. Bohaterowie przeżywają nietypowe i zabawne perypetie, które przybliżają im wiedzę na temat przeszłości. Aby wrócić do swoich czasów, muszą znaleźć klucz – rozwiązać zagadkę wypowiedzianą przez Prometeusza.Zadanie to wymaga jednak od pary urwisów odwagi, mądrości, pracowitości i wzajemnego szacunku.Widzowie mają okazję dowiedzieć się w niecodziennej formie, jakie jest znaczenie takich związków frazeologicznych jak: koń trojański, nić Ariadny czy syzyfowa praca. Spotkanie z mitologią w teatralnej formie uzupełnia spis lektur, z którym mierzą się w tym roku piątoklasiści.

 

Joanna Biegańska

Aleksandra Ratajewska

Zdjęcia można znaleźć tutaj.