KLASY PIĄTE W TEATRZE

W krainie mitów to spektakl Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Klasy piąte miały okazję ogladać przedstawienie 30 września 2016r. W tej scenicznej opowieści dwoje młodych bohaterów, podczas szkolnej wycieczki do muzeum, swoim niewłaściwym zachowaniem powoduje przeniesienie się w czasy mityczne. Dzieci spotykają w nich: Prometeusza, Ikara, Syzyfa, Midasa. Bohaterowie przeżywają nietypowe i zabawne perypetie, które przybliżają im wiedzę na temat przeszłości. Aby wrócić do swoich czasów, muszą znaleźć klucz – rozwiązać zagadkę wypowiedzianą przez Prometeusza.Zadanie to wymaga jednak od pary urwisów odwagi, mądrości, pracowitości i wzajemnego szacunku.Widzowie mają okazję dowiedzieć się w niecodziennej formie, jakie jest znaczenie takich związków frazeologicznych jak: koń trojański, nić Ariadny czy syzyfowa praca. Spotkanie z mitologią w teatralnej formie uzupełnia spis lektur, z którym mierzą się w tym roku piątoklasiści.

Joanna Biegańska

Aleksandra Ratajewska

Zdjęcia można znaleźć tutaj.