Głosuj na projekt rejonowy
Boisko i plac zabaw przy SP80
5 - Grunwald Północ, Grunwald Południe, Stary Grunwald

Pobierz pliki

PBO2020 - Jak głosować na nasz projekt?

1. Wejdź na stronę budzet.um.poznan.pl/glosowanie

2. Przejdź do projektów z kategorii: rejonowe - 5 - Grunwald Północ, Grunwald Południe, Stary Grunwald

3. Zaznacz projekt V.12 - Boisko i plac zabaw przy SP80 i przejdź do dołu strony i kliknij Oddaj swój głos

4. Wypełnij dane i jeszcze raz kliknij Oddaj swój głos

KLASY PIĄTE W TEATRZE

W krainie mitów to spektakl Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Klasy piąte miały okazję ogladać przedstawienie 30 września 2016r. W tej scenicznej opowieści dwoje młodych bohaterów, podczas szkolnej wycieczki do muzeum, swoim niewłaściwym zachowaniem powoduje przeniesienie się w czasy mityczne. Dzieci spotykają w nich: Prometeusza, Ikara, Syzyfa, Midasa. Bohaterowie przeżywają nietypowe i zabawne perypetie, które przybliżają im wiedzę na temat przeszłości. Aby wrócić do swoich czasów, muszą znaleźć klucz – rozwiązać zagadkę wypowiedzianą przez Prometeusza.Zadanie to wymaga jednak od pary urwisów odwagi, mądrości, pracowitości i wzajemnego szacunku.Widzowie mają okazję dowiedzieć się w niecodziennej formie, jakie jest znaczenie takich związków frazeologicznych jak: koń trojański, nić Ariadny czy syzyfowa praca. Spotkanie z mitologią w teatralnej formie uzupełnia spis lektur, z którym mierzą się w tym roku piątoklasiści.

Joanna Biegańska

Aleksandra Ratajewska

Zdjęcia można znaleźć tutaj.