Konkurs historyczny PATRIA NOSTRA

Zdjęcie przedstawia trójkę uczniów SP80 na tle ściany z logo Fundacji Konkursu Historycznego PATRIA NOSTRA.Troje uczniów klasy 8b: Polina Marchenko, Paweł Mikołajczak i Martyna Zacharek wzięli udział w VI edycji konkursu Patria Nostra.

Wykonanie pracy konkursowej polegało na wykonaniu niespełna jednominutowego filmu na określony temat – wydarzenie o randze historycznej. Nasz zespół przygotował film pt. „Skroplenie azotu”, który opowiada o wielkim odkryciu polskich naukowców Zygmunta Wróblewskiego i Karola Olszewskiego z 1883r.

Uczniowie wzięli udział w uroczystej gali podsumowującej konkurs, otrzymali dyplomy i nagrody! Serdecznie gratulujemy!