Pasowanie na czytelnika - 28 kwietnia 2023

28 kwietnia w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci wysłuchały piosenki przewodniej akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka” pod takim tytułem w wykonaniu Mieczysława Szcześniaka oraz mogły obejrzeć wszystkie zakamarki naszej biblioteki. Następnie każdy uczeń w obecności Koziołka Matołka został pasowany za pomocą Czarodziejskiego Ołówka na czytelnika i otrzymał upominek w skład którego wchodziły:

• „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej;
  • „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki.

Gratulujemy pierwszakom wejścia do grona czytelników SP80!!!

Z.Macudziński

Poniżej zdjęcia klas po pasowaniu:

Klasa 1a z książeczkami-prezentami w bibliotece

Klasa 1b z książeczkami-prezentami w bibliotece