Pasowanie na ucznia

W poniedziałek 22 października odbyła się w naszej szkole uroczystość "Pasowania na ucznia". Pierwszoklasiści w obecności dyrekcji szkoły, rodziców i gości musieli wykazać się wiedzą o szkole i przyborach szkolnych.
Podczas części artystycznej przygotowanej przez p. Bronisłąwę Kaźmierczak i klasę 3a rozwiązywali różne zagadki. Następnie w obecności sztandaru szkoły ślubowali być dobrymi uczniami, dobrymi kolegami oraz dbać o dobre imię szkoły. Pan dyrektor pasował każdego pierwszoklasistę ogromnym ołówkiem na ucznia Szkoły Podstawowej nr 80.

Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowy album ze zdjęciami, książkę i słodkie niespodzianki zakupione przez rodziców. Dalsza część uroczystości odbyła się już w klasie przy upieczonym przez rodziców torcie i innych smakołykach.

Maria Gmerek-Ochocka

Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć tutaj.