AKTUALNOŚCI

Półkolonie 2021 w SP80

I tak powoli mija drugi tydzień półkolonii. Dzieci spragnione swojego towarzystwa po długim okresie zdalnego nauczania bardzo chętnie biorą udział w różnego rodzaju ciekawych zabawach i projektach.

Udało nam się odwiedzić Koziołki w Ratuszu, które odwiecznym zwyczajem o 12.00 w południe wychodzą z wieży, by się trykać.

Wykonaliśmy swoje autorskie czekoladki w Muzeum Czekolady oraz zajadaliśmy się pysznymi lodami na Starym Rynku.

Dla wszystkich ogromnym przezyciem było zwiedzanie Stadionu "Lecha", w którym mogliśmy wspólnie z oprowadzającym nas Koziołkiem zobaczyć wiele tajemnych miejsc np. loże prasowe, prezydenckie, szatnie, VIP-roomy.

Wzięliśmy udział w interaltywnym zwiedzaniu Bramy Poznania, dzięki czemu poznaliśmy wiele ciekawostek z początków państwa polskiego. Poznaliśmy Ostrów Tumski z Katedrą i Kościołem NMP, most Biskupa Jordana oraz słynny mural na Śródce.

Dla utrwalenia sprawności ruchowej wybraliśmy się do Jump Areny na ul. Smoluchowskiego, gdzie pod okiem trenerów wykonywaliśmy wiele akrobacji.

Kiedy pogoda płatała figle to wszyscy bawiliśmy się w artystów - malarzy oraz bawiliśmy sie i graliśmy przy pomocy interaktywnych tablic.

Przed nami wspólne wyjście do kina Helios na film "Luca" oraz fascynujący świat kręgli.

Bardzo szybko mija czas, gdy tyle się dzieje, wszystkie buzie uśmiechnięte i szcześliwe mówią nam o tym, że wspaniale spędziliśmy ze sobą ten wakacyjny czas.

 

ZDJĘCIA w GALERIA 2020/21 >>>>