Programowanie – moja nowa pasja!

Nasza szkoła wzięła udział w 2 edycji projektu „Zaprogramuj Przyszłość” przeznaczonego dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Od marca do czerwca 2020 roku uczniowie klas pierwszych i trzecich uczestniczyli online w zajęciach z kodowania, logicznego myślenia i podstaw programowania prowadzonych przez przeszkolonych nauczycieli. Dzięki udziałowi w tym projekcie otrzymaliśmy sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć stacjonarnych w kolejnych latach.

Dnia 7 grudnia 2020 roku odbył się pokaz możliwości wykorzystania otrzymanego sprzętu (roboty Dash, mata edukacyjna, tablety oraz płytki do programowania Makey Makey). Grupa dzieci wspaniale bawiła się sterując robotami Dash i odkrywając możliwości jakimi te roboty dysponują.

Maria Bobrowska

Więcej zdjęć w GALERII 2020/2021