REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

„JESTEŚMY NAPEŁNIENI DUCHEM ŚWIĘTYM”

W dniach 12 – 14 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych w parafii Świętej Rodziny w Poznaniu. Zajęcia odbywały się zarówno
w kościele jak i w szkole.

Rekolekcjonista, ksiądz Jan Markowski - kapelan poznańskiej pielgrzymki na Jasną Górę, podczas nauk rekolekcyjnych, skupił uwagę m.in. wokół przypadającej w tym roku 1050 rocznicy powstania pierwszego biskupstwa w Polsce oraz tworzeniu się i funkcjonowaniu struktur kościelnych. Nie zabrakło również śpiewów oraz wspólnej modlitwy. Na zakończenie rekolekcji uczniowie uczestniczyli w Drodze Krzyżowej
i uroczystej Mszy świętej.

Zajęcia w szkole miały w dużej mierze charakter plastyczny, który miał pozwolić choć na chwilę zatrzymać się i pogłębić wiarę.

Dziękujemy wszystkim osobom, które pomagały w organizacji rekolekcji, szczególnie nauczycielom, którzy sprawowali w tych dniach opiekę nad uczniami.

Alina Muszyńska

Ks. Łukasz Krawczyk