Drodzy Rodzice,

            W związku z wydarzeniami mającymi miejsce w warszawskim Wawrze, chcielibyśmy Państwa uspokoić.  W naszej szkole pod czujnym okiem wychowawców, każde najmniejsze wydarzenie świadczące o konflikcie między uczniami zostaje konsultowane zarówno psychologiem, pedagogiem jak i psychopedagogiem. Wszelkie nieprawidłowości staramy się rozwiązywać na bieżąco. Przede wszystkim rozmawiać, organizować warsztaty, prowadzić mediacje między skonfliktowanymi uczniami i czuwać.
          Jednakże zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Prosimy zgłaszać nam wszelkie obawy, nieprawidłowości i podejrzenia w związku z zachowaniem Państwa dzieci, czy też kolegów, koleżanek, które        z Państwa dziećmi dzielą wspólny czas szkolny. W przypadku naszych Dzieci nadgorliwość jest jak najbardziej wskazana i nie ma błahych problemów. Nawet jeśli wg. Państwa nie są warte uwagi, zawsze należy się upewnić    i konsultować z kadrą szkolnej pomocy psychologiczno- pedagogicznej i wychowawcami. Z pewnością przyczyni się to, do większej skuteczności naszych działań.

Kadra SP 80

Rekolekcje wielkopostne 2017

 

 

            W dniach 20- 22 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach szkolnych. Tegoroczne hasło brzmiało: „Idźcie i głoście”. Zarówno w czasie zajęć                 w kościele p.w. Świętej Rodziny jaki w szkole podjęty był temat apostolstwa. Głoszenia prawdy o Chrystusie przez dużych i małych…

 

Ksiądz Piotr – rekolekcjonista, z łatwością nawiązał więź ze wszystkimi dziećmi, które bardzo aktywnie uczestniczyły w naukach. Radosny śpiew było słychać zapewne nie tylko                  w kościele!

 

               Wierzymy, że wszystko czego uczniowie dowiedzieli się w czasie spotkań, na długo zostanie w ich pamięci i pomoże skierować jeszcze bardziej ich serca w stronę dobra.

 

 

      Alina Muszyńska