Słodkie Walentynki

Wieloletnia już tradycja walentynkowa w naszej szkole trwa. Zgodnie ze zwyczajem, 14 lutego, dzięki szczodrości Rady Rodziców, każdy uczeń i pracownik Osiemdziesiątki został obdarowany pysznym, słodkim lizakiem wraz z załączonym do niego cytatem o miłości. W związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą urodzin Karola Wojtyły uznaliśmy, że przypomnienie słów tak wielkiego Polaka, dziś już św. Jana Pawła II, będzie bardzo dobrym pomysłem.

Przemiłe uczennice klasy 8b tanecznym krokiem i ze słonecznym uśmiechem na twarzy „przemaszerowały” całą szkołę podarowując wszystkim słodki upominek i wprawiając nas tym samym w dobry humor!

Katarzyna Maciejewska

Alina Muszyńska

Anna Szymczak

wraz ze szkolnym wolontariatem

Tych spośród Czytelników, którzy nie mieli okazji wylosować cytatu św. Jana Pawła II, zachęcamy do zapoznania się z nimi i refleksji na temat miłości:

„Co to jest miłość? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi”.

„Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie”.

„Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna”.

„Nie ma wolności bez solidarności! Dzisiaj wypada powiedzieć: nie ma solidarności bez miłości - więcej! - nie ma przyszłości człowieka i narodu”.

„Nauczcie się kochać to, co prawdziwe, dobre i piękne”.

„Nie ma szczęścia, nie ma przyszłości człowieka i narodu bez miłości”.

„Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć… Musicie być mocni miłością, która cierpliwa jest, łaskawa jest…”.

„Miłość i służba nadają sens naszemu życiu”.

„Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym”.

„Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas gdy kocha się w radości i smutku bez względu na dobry czy zły los”.

„Człowiek nie może żyć bez miłości”.