SOWY W OSIEMDZIESIĄTCE

22 marca 2018 roku odbyła się w naszej szkole niezwykle ciekawa prelekcja  na temat życia sów.

Spotkanie dla klas czwartych poprowadziła Pani Agata Rokita, która na tych ptakach zna się jak mało kto.

Poznaliśmy tajemnicę hipnotyzujących oczu sów, bezszelestnych lotów i odgłosów rodem z horroru.

Mimo, że ptaki te najczęściej schowane są w mroku nocy- z bliska zaskakują urodą. Od dużego Puchacza, po małą Sóweczkę - mienią się brązami i szarościami w różnych odcieniach.

Dowiedzieliśmy się, że te piękne ptaki zajadają się gryzoniami, małymi dzikami, jastrzębiami, lisami, a nawet sarnami.

Ta inna, ciekawa lekcja przyrody dostarczyła nam dużo informacji, ciekawych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń.

Klasy 4a,4b,4c

Joanna Biegańska