St. Patrick’s Day (Dzień Świętego Patryka) - wtorek 17 marca 2020 roku

Po raz pierwszy będziemy obchodzić w naszej Szkole Dzień Świętego Patryka.

Tego dnia ubieramy się na zielono! Zieleń symbolizuje Irlandię, a św. Patryk jest patronem Irlandii.

Program imprezy:

1. Konkurs wiedzy o św. Patryku dla klas 4-6 oraz 7-8.

Trzyosobowe drużyny z każdej klasy spotykają się w auli i rozwiązują pisemny quiz z wiedzy o św. Patryku.

Prosimy dokładnie zapoznać się z treścią plakatów o św. Patryku wykonanych przez klasę 5b oraz klasę 7b. Plakaty znajdują się na korytarzu 1 i 2 piętra.

Zwycięskie klasy otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz niespodziankę – w kolorze zielonym!

2. Konkurs „Zieloni przebierańcy” dla klas 1-8 na najliczniej przebraną na zielono klasę.

Zwycięska klasa otrzyma niespodziankę – w kolorze zielonym!

Począwszy od pierwszej dużej przerwy zapraszamy uczniów do irlandzkiej kawiarenki.

Poniżej regulamin konkursu.

Organizatorki:

Maria Bobrowska       Katarzyna Małecka

Regulamin konkursu wiedzy o świętym Patryku

• W konkursie biorą udział klasy 4-8 podzielone na dwie kategorie wiekowe: 4-6 oraz 7-8.
  • Z każdej klasy zostaną wybrane trzyosobowe drużyny, które będą rozwiązywać test w auli szkolnej.
  • Konkurs ma formę pisemnego quizu. Należy odpowiedzieć na dziesięć pytań w języku angielskim. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na plakatach umiejscowionych na korytarzu 1 i 2 piętra.
  • Klasy, które uzyskają najlepszy wynik otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz niespodzianki.
  • Za przebieg konkursu odpowiadają nauczycielki języka angielskiego: Maria Bobrowska oraz Katarzyna Małecka.