Świetlica klas 2 i 4 - podsumowanie

Pierwsze cztery miesiące naszych wspólnych spotkań w świetlicy minęły nam bardzo szybko. Poznaliśmy nowe koleżanki i kolegów, których ciepło przyjęliśmy do grupy. Oprócz stałego rytmu dnia gdzie jest czas na wypoczynek, zabawę i naukę wprowadziliśmy kilka nowości, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Każda środa mijała nam pod hasłem: „Łamigłówek i quizów”. Uczniowie w kilkuosobowych grupach rozwiązywali krzyżówki, rebusy, kalambury. Każdy mógł się wykazać wiedzą z różnych dziedzin życia. Naszymi „Asami” okazały się takie osoby jak: Justynka, Szymon czy Kacper z klasy 2a.
   Po czwartkowych zmaganiach na basenie nadchodził czas wyczekiwanych eksperymentów. Przy wykorzystaniu cukierków i ciepłej wody tworzyliśmy tęczę; za pomocą pianki do golenia, wody i barwników spożywczych tworzyliśmy kolorową deszczową chmurę; olej roślinny  w połączeniu z wodą i tabletką musującą pozwolił nam wytworzyć lawę; zaś mąka ziemniaczana posłużyła do utworzenia cieczy nienewtonowskiej.
   Bardzo często korzystaliśmy z zasobów scenariuszy przygotowanych przez Uniwersytet Dzieci. Dzięki ciekawym filmom, artykułom, zadaniom uczniowie uczyli się zasad działania w zespole, dowiedzieli się czym jest wolontariat i w jaki sposób możemy pomagać innym, zaznajomili się z tematem ekologii.
   Długo oczekiwany czas Świąt Bożego Narodzenia był okresem przygotowywania kartek świątecznych z życzeniami dla osób niepełnosprawnych, ozdób choinkowych, listów do Świętego Mikołaja. Stary Rok zakończyliśmy wspólną Wigilią, świątecznym opłatkiem, kolędami i pięknym prezentem w postaci dwóch dużych kartonów klocków, z których dzieci od razu zbudowały ciekawe konstrukcje.
   W Nowy Rok 2020 wkroczyliśmy pełni sił, nowych pomysłów z uśmiechem na ustach, być może jeszcze wszystkich zaskoczymy ciekawym … Niech to pozostanie tajemnicą.
Wszystkiego co najpiękniejsze!

Anna Szymczak