Szczęśliwy Numerek w szkole od 25 lutego!

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zostaje wprowadzony w naszej szkole "Szczęśliwy Numerek".
Akcja rozpocznie się 25 lutego 2019 r. Na szkolnej tablicy przy wejściu będzie wywieszony plakat z numerkiem wylosowanym na dany dzień.

Oto regulamin "Szczęśliwego Numerka":

1. Szczęśliwy numerek jest przypisany numerowi z dziennika lekcyjnego.
  2. Szczęśliwy numerek jest losowany codziennie jeden i obowiązuje w danym dniu.
  3. Szczęśliwy numerek zwalnia ucznia z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek.
  4. Nauczyciel ustala indywidualnie z uczniem, który skorzystał z przywileju Szczęśliwego Numerka, czy musi zaliczyć daną niezapowiedzianą kartkówkę.
  5. Szczęśliwy Numerek nie zwalnia ucznia z pisania zapowiedzianych prac pisemnych oraz z obowiązku odpowiedzi zapowiedzianej wcześniej przez nauczyciela.
  6. Szczęśliwy Numerek nie zwalnia ucznia z konieczności posiadania ustalonych w wymaganiach edukacyjnych z danego przedmiotu przyborów niezbędnych do pracy ucznia na lekcji.
  7. Uczeń posiadający danego dnia Szczęśliwy Numerek ma obowiązek grzecznie poinformować o tym nauczyciela przy sprawdzaniu obecności.
  8. Wylosowany numerek umieszcza się na tablicy ogłoszeń w widocznym miejscu codziennie rano.
  9. Osoba ze Szczęśliwym Numerkiem ma prawo zadecydować o pójściu do odpowiedzi ustnej na ocenę oraz pisaniu niezapowiedzianej kartkówki. Z przywileju można, ale nie trzeba skorzystać.
  10. Szczęśliwy Numerek nie zwalnia od wykonywania zadań domowych i aktywności na lekcji.
  11. Szczęśliwy Numerek nie zwalnia z niezapowiedzianych kartkówek z bieżącej lekcji.
  12. Niewłaściwe zachowanie ucznia jest podstawą do anulowania przywileju Szczęśliwego Numerka.
  13. Jeżeli uczeń bądź klasa nie stosuje się do zasad Szczęśliwego Numerka i zachowuje się w sposób naganny, wychowawca może zawiesić przywilej Szczęśliwego Numerka danemu uczniowi lub klasie. Wychowawca zobowiązany jest poinformować o zaistniałej sytuacji pozostałych nauczycieli.
  14. Regulamin Szczęśliwego Numerka Szkoły Podstawowej nr 80 im. w Poznaniu wchodzi z dniem 25 lutego 2019r. Każdy uczeń i nauczyciel są zobowiązani do przestrzegania ww. zasad.

Z poważaniem Samorząd Uczniowski

Regulamin do pobrania w zakładce Samorząd uczniowski.