Szkolny Budżet Obywatelski

SBO 2024 logo

Dzięki współpracy z CREO (Centrum Regionalnej Edukacji Obywatelskiej) w Poznaniu nasza Szkoła została zakwalifikowana do udziału w Szkolnym Budżecie Obywatelskim. Dzięki temu, wiemy już, że otrzymamy w ramach oferowanego przez Miasto Poznań budżetu 6000,- zł do wykorzystania praktycznie na dowolny cel!!!

Celem projektu jest m.in. wzrost zaangażowania osób młodych w sprawy publiczne w samorządach Metropolii Poznań.

Grupa naszych szkolnych aktywistów wzięła już udział w warsztatach na temat SBO, o koniecznych procedurach z nimi związanych.

SBO 2024 sp80SBO 2024 sp80SBO 2024 sp80

Szczegóły SBO:

- każdy uczeń i pracownik szkoły może zgłosić własny projekt/y (max 3) na rzecz szkoły w kwocie nieprzekraczającej 6000,- zł (może to być oczywiście kwota niższa);

- termin składania wniosków upływa 25.04.2024r.;

- w terminie 26-30 kwietnia nastąpi zaopiniowanie wniosków przez wyznaczonych n-li i Dyrekcję szkoły;

- kolejny etap to ogłoszenie listy projektów i czas na szeroko pojętą ich reklamę przez wnioskodawców;

- głosowanie, w którym wezmą udział wszyscy uczniowie i pracownicy naszej Szkoły, odbędzie się 17 maja 2024r.

- ogłoszenie wyników nastąpi 20 maja 2024r.

- realizacja projektu przewidywana jest do 31.10.2024r.

Osoby, które mają pomysł na upiększenie szkoły, na sprawienie, że będzie bardziej przyjazna i zachęcająca do przebywania w niej proszeni są do wzięcia udziału w projekcie!!!

SBO 2024 sp80

Masz pomysł? Opisz go!

1. Nazwa projektu np. „Zakup 6 kolorowych krzesełek do sali xxxd”, napisz swoje imię i nazwisko i klasę.
  2. Znajdź takie krzesełka  w internecie i ich cenę wraz z dostawą np. 1 krzesełko kosztuje 250,- zł , to daje 1500,-zł + 230 dostawa= Razem wartość projektu wynosi 1730,- zł
  3. Koszt nie musi osiągnąć maksymalnej kwoty, możemy zrealizować większą ilość projektów, ale całość budżetu nie może przekroczyć 6 tyś.!!!
  4. Zapisz link do zakupów, tak żeby każdy mógł je zobaczyć
  5. Krótko uzasadnij przydatność swojego projektu, co on da innym, jakie korzyści przyniesie wszystkim.
  6. Po uzyskaniu pozytywnej opinii nauczycieli odpowiedzialnych za projekt i Dyrekcji przygotuj się do zareklamowania pomysłu, np. poprzez plakaty.
  7. Głosowanie pokaże, czy innym też się to podoba!

Uwaga!

Pamiętajmy jednak, że jeżeli najwięcej głosów otrzyma projekt o wartości np. 3200,-zł, a na drugim miejscu będzie projekt za 4100,-zł, to niestety ten drugi odpada i w jego miejsce wejdzie kolejny projekt, którego wartość łącznie z pierwszym nie przekroczy 6000,-zł!

Patronat nad projektem SBO w naszej Szkole przejął Samorząd Szkolny wraz z  Szkolnym Kołem Wolontariatu.

Na wszelkie pytania i wątpliwości odpowie Wam Alina Muszyńska – opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu. Można do mnie podejść lub skontaktować się poprzez librusa!

Wykorzystajmy szansę na zrobienie czegoś pozytywnego dla naszej Szkoły! Zmieńmy ją, upiększmy! Czekamy na Wasze pomysły!

Opiekunowie SU i SKW