SZKOŁA
UCZEŃ
RODZICE
Drodzy Rodzice,

            W związku z wydarzeniami mającymi miejsce w warszawskim Wawrze, chcielibyśmy Państwa uspokoić.  W naszej szkole pod czujnym okiem wychowawców, każde najmniejsze wydarzenie świadczące o konflikcie między uczniami zostaje konsultowane zarówno psychologiem, pedagogiem jak i psychopedagogiem. Wszelkie nieprawidłowości staramy się rozwiązywać na bieżąco. Przede wszystkim rozmawiać, organizować warsztaty, prowadzić mediacje między skonfliktowanymi uczniami i czuwać.
          Jednakże zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Prosimy zgłaszać nam wszelkie obawy, nieprawidłowości i podejrzenia w związku z zachowaniem Państwa dzieci, czy też kolegów, koleżanek, które        z Państwa dziećmi dzielą wspólny czas szkolny. W przypadku naszych Dzieci nadgorliwość jest jak najbardziej wskazana i nie ma błahych problemów. Nawet jeśli wg. Państwa nie są warte uwagi, zawsze należy się upewnić    i konsultować z kadrą szkolnej pomocy psychologiczno- pedagogicznej i wychowawcami. Z pewnością przyczyni się to, do większej skuteczności naszych działań.

Kadra SP 80

W zakładce Dokumenty/Bezpieczna Szkoła do pobrania zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów.VIII FESTYN RODZINNY 25.05.2019
Więcej zdjęć na naszym profilu Facebook. Zobacz tutaj.

VIII Festyn Rodzinny

Za nami VIII Festyn rodzinny, który odbył się 25.05  w naszej szkole.Pogoda dopisała, a także wysoka frekwencja przybyłych widzów. Przy zaangażowaniu  Pana Dominika Nowaka z klubu Raszyn, rady rodziców oraz całej społeczności naszej szkoły udało się zorganizować ciekawą imprezę.

Na scenie pojawili się członkowie Grupy Szopena, którzy rozpoczęli część artystyczną. Dzieci z klas 1-3 wystąpiły ze swoim programem oraz  starsi uczniowie uczęszczający do studio wokalnego działającego przy  Klubie Raszyn. Swoje możliwości zaprezentowali również: zespół baletowy “Tancereczka”, aktorzy pantomimy, grupa gimnastyczna dziewcząt z SP 80, zespół  folklorystyczny Cepelia, grupa taneczna On Point, Studio dance Sogdiana, zespół taneczny pań z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Umiejętności swoich podopiecznych zaprezentowała szkoła tańca Hajdasz oraz  karatecy z klubu Orzeł. Uczniowie  kl.2a wraz z rodzicami wzięli udział w krótkim konkursie dotyczącym znajomości gwary poznańskiej. W międzyczasie spośród zakupionych losów rozlosowano nagrody, które zasponsorowała rada rodziców, klub Raszyn, radny T. Stachowiak oraz inni. W wyniku różnych działań podczas imprezy uzyskaliśmy 4721,39 zł na zakup pomocy dydaktycznych i wsparcie działań szkoły. W tym względzie rewelacyjne wyniki osiągnęła Księgarenka, sprzedaż losów, stoiska z drobną gastronomią przygotowane przez klasy: 6b, 5c, 6a,i7b, sprzedaż zupy pomidorowej zasponsorowanej przez firmę cateringową Pyszoty, sprzedaż ciasta upieczonego przez rodziców, odpłatna przejażdżka kucykiem , Scond hand, stoisko z używanymi zabawkami prowadzone przez klasy 2b i 3a.

Imprezie towarzyszyło wiele innych atrakcji: rozgrywki szachowe, prezentacja Banku PKO z możliwością udziału w konkursach( m.in. zabawy z origami), prezentacja zajęć plastycznych “Cztery kropki”, punkt mediacyjny rówieśniczy i dla rodziców, pokaz robotów edukacyjnych, stoisko z grami planszowymi, piłkarzyki, wóz strażacki, kartonowa piramida, zawody sportowe, pokaz aerobiku, malowanie na prześcieradle, malowanie twarzy, zajęcia z harcerzami, rozgrywki ping- pongowe, strzelanie z wiatrówek.

Imprezę uważamy za udaną i już dziś zapraszam wszystkich za rok.

 

Lidia Matyja

Zdjęcia dosępne w zakładce Galeria 2018/2019 oraz na naszym profilu facebookowym.