UCZEŃ

W zakładce Dokumenty/Bezpieczna Szkoła do pobrania zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów.

W DNIACH 24-28.06 W NASZEJ SZKOLE ORGANIZUJEMY PÓŁKOLONIE DLA UCZNIÓW Z KLAS I-III. ODPŁATNOŚĆ WYNOSI 100 ZŁ OD DZIECKA. RESZTĘ KWOTY DOPŁACA WYDZIAŁ OŚWIATY. WAŻNYM JEST FAKT, ŻE DZIECKO MOŻE BYĆ UCZNIEM INNEJ PLACÓWKI MIESZCZĄCEJ SIĘ NA TERENIE POZNANIA, RODZICE MUSZĄ PŁATNIKAMI PODATKU W MIEŚCIE POZNAŃ. DODATKOWE INFORMACJE MOŻNA UZYSKAĆ W SEKRETARIACIE SZKOŁY.

VIII FESTYN RODZINNY 25.05.2019
Więcej zdjęć na naszym profilu Facebook. Zobacz tutaj.

Wielkopostne rekolekcje szkolne

W dniach 11-13 marca odbyły się wielkopostne rekolekcje szkolne. W kościele, dzięki rekolekcjoniście ks. Damianowi Dudkowiakowi, odkrywaliśmy prawdy związane z Bożą miłością, grzechem oraz działaniem Ducha Świętego. Zwieńczeniem rekolekcji była Msza Święta.

W szkole uczniowie klas 1-3 poprzez opowiadania i prace plastyczne zastanawiali się, jak pomagać innym (np. zakładając „Towarzystwo Niewidzialnej Ręki”), jak odrzucać grzech i świętować z najbliższymi.

Z kolei uczniowie klas czwartych i piątych wzięli udział w konkursie „Mistrz wiedzy religijnej SP 80”. W poniedziałek klasy przygotowały wielkoformatowe dyplomy. Kolejnego dnia odbyły się eliminacje klasowe, które wyłoniły finalistów. W środę odbył się finał z wykorzystaniem środków multimedialnych. Zwycięzcą został Paweł Mikołajczak z klasy 5b.

Natomiast uczniowie klas 6-8 pierwszego dnia zajmowali się duchowymi prawami tworząc plakat, drugiego dnia jak walczyć z grzechem zakładając zbroję duchową. Uczniowie z dostępnych materiałów stworzyli pełną zbroję Bożą.Trzecidzień był poświęcony dostrzeganiu znaków Ducha Świętego.

Ufamy, że czas rekolekcji był czasem przemiany i przyniesie owoce w życiu naszych uczniów.

Katarzyna Maciejewska

dk. Szymon Jakób