Żyj tak, aby każdy kolejny dzień
był pełen przygód i wyjątkowy.
Wypełnij każdą mijającą chwilę tak,
aby we wspomnieniach dawała Ci dużo radości.
Czerp energię ze słońca,
kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Szukaj w sobie siły,
entuzjazmu i radości.
Pozostań dzieckiem i ciesz się dzieciństwem.

Wszystkiego najlepszego
życzą pracownicy
Szkoły Podstawowej nr 80
im. Kornela Makuszyńskiego w Poznaniu
Szanowni Rodzice,

wyraziliście Państwo wolę przysłania dzieci na konsultacje z nauczycielami na terenie szkoły. Proszę o wypełnienie ankiety i przesłanie jej skanu oraz podpisanych oświadczeń na pocztę internetową szkoły sp80poznan@gmail.com (w tytule proszę napisać „Konsultacje”) lub wrzucenie dokumentów do przygotowanej skrzynki na korespondencję z napisem KONSULTACJE w przedsionku szkoły do czwartku 28 maja 2020 roku. 
Dyrektor szkoły po weryfikacji ankiet i w porozumieniu z organem prowadzącym przekaże informację (telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego) o decyzji dotyczącej przyjęcia dziecka na konsultacje w szkole w czasie reżimu sanitarnego.
W piątek 29 maja 2020 roku zostanie przesłany harmonogram konsultacji.
Uczniowie korzystający z konsultacji na terenie szkoły biorą także udział w zdalnym kształceniu na odległość.
Jednocześnie informuję, że w przypadku podjęcia przez Państwa decyzji o posłaniu dziecka na konsultacje w szkole w terminie późniejszym niż 1 czerwca, należy o tym fakcie poinformować Dyrektora Szkoły , co najmniej jeden dzień przed planowaną datą konsultacji. Wraz z tą informacją należy przesłać skany ankiety oraz podpisane oświadczenia (w tytule prosimy wpisać Konsultacje) lub wrzucić do skrzynki na korespondencję w przedsionku szkoły. 

z poważaniem
Aldona Rożnowska
Dyrektor szkoły
Poznań, dnia 19 maja 2020 r. 
Szanowni Rodzice,

przekazuję Państwu dokumenty, z którymi należy zapoznać się przed podjęciem decyzji o powrocie dziecka do szkoły na zajęcia opiekuńczo- wychowawcze, w trakcie trwania pandemii COVID-19:

1.PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 80 IM. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO W OKRESIE PANDEMII COVID-19
2. OŚWIADCZENIA RODZICÓW
3. ANKIETA

Po zapoznaniu się z treścią dokumentów proszę o przesłanie zwrotne na adres poczty szkoły sp80poznan@gmail.com skanu ankiety i podpisanych oświadczeń (w tytule prosimy wpisać ŚWIETLICA) lub przygotowane dokumenty, w zaklejonej opisanej hasłem ŚWIETLICA kopercie proszę o wrzucenie do skrzynki na korespondencję w przedsionku szkoły.
Prosimy o przesłanie odpowiedzi do 25 maja 2020r
Dyrektor szkoły po weryfikacji ankiet i w porozumieniu z organem prowadzącym przekaże informację (telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego) o decyzji dotyczącej przyjęcia dziecka na zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w szkole w czasie reżimu sanitarnego. 
Jednocześnie informuję, że w przypadku podjęcia przez Państwa decyzji o posłaniu dziecka na zajęcia w szkole w terminie późniejszym niż 1 czerwca, należy o tym fakcie poinformować Dyrektora Szkoły na 3 dni przed planowaną datą powrotu dziecka do placówki. Wraz z tą informacją należy przesłać skany ankiety oraz podpisane oświadczenia (w tytule prosimy wpisać ŚWIETLICA) lub wrzucić do skrzynki na korespondencję w przedsionku szkoły. 

Z poważaniem
Aldona Rożnowska
Dyrektor szkoły

Wyżywienie - Pyszoty - informacje na nowy rok szkolny

Szanowni Państwo,

 

            Nazywam się Izabela Wojdyła i od 2011 roku jestem właścicielem firmy Pyszoty, tworząc autorski program żywienia dzieci.

Naszym celem jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych dzieci poprzez dostarczanie naturalnych i smacznych posiłków do szkół, przedszkoli i żłobków oraz realizację programu edukacyjnego dotyczącego odpowiedniego sposobu odżywiania się.

 

Pyszoty współpracują z psychologami, których celem jest wsparcie merytoryczne dla nauczycielek oraz rodziców. Odkrywamy tajniki wiedzy jak zachęcać by nie zmuszać dzieci do jedzenia.

 

Pyszoty zatrudniają dietetyków, którzy są odpowiedzialni za odpowiedni bilans jadłospisów oraz zachowanie norm GDA, stosując najnowsze wytyczne dotyczące żywienia dzieci w placówkach oświatowych.

 

         Program edukacyjny stworzony przez Pyszoty ma na celu uświadamianie istoty zdrowej i naturalnej diety. W skład programu wchodzą:

warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych: w latach 2011-2019 r zrealizowano setki działań w wielu lokalizacji na terenie Poznania i okolic;

Wykład połączony z degustacją na temat zdrowych produktów w diecie człowieka, m.in Rakownia rok 2013 „W kaszy siła”, wykład dla mieszkańców Murowanej Gośliny i okolic mający na celu ukazanie wartości odżywczych kasz i degustacja produktu pod wieloma postaciami.

Stary Browar - centrum biznesu i sztuki w Poznaniu; cotygodniowe letnie warsztaty kulinarne dla dzieci w latach 2012-2016; Cel: zachęcanie dzieci do przygotowywania potraw z pełnowartościowych, naturalnych produktów, kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych;

SPOT. „Edukacja przez sztukę” w Poznaniu. W latach 2012-1016 realizacja corocznych tematycznych pokazów kulinarnych, mających na celu szerzenie istoty zdrowego żywienia, przedstawianie naturalnych i zdrowych zamienników dla najczęściej stosowanych i mało pożądanych w diecie polepszaczy smakowych m.in słodzików i cukrów;

Transatlantyk Festiwal- poprowadzenie w latach 2012-2015 kina kulinarnego dla najmłodszych, podczas których przeprowadzono liczne warsztaty kulinarne i wykład na temat zdrowych produktów w diecie dzieci oraz wykorzystanie ich w procesie wspólnego gotowania;

Concordia design w Poznaiu - w roku 2015, warsztaty kulinarne dla dzieci z zastosowaniem produktów EKO;

Na chwilę obecną rok 2019 stała współpraca z ok. 95 przedszkolami na terenie Poznania i okolic. Dostarczanie codziennie posiłków, realizacja programu edukacyjnego, spotkania z psychologami i dietetykami;

Zdrowy uczeń.org – organizator konferencji dla przeszło 500 osób, mająca na celu uświadamianie wpływu jedzenia na rozwój dziecka. Naszymi gośćmi prowadzącymi swoje wykłady byli Rektorzy szkół wyższych, lekarze, „sanepid”, jak również przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Ale Pyszoty” - współpracując z Supermarketem „Piotr i Paweł”, wydanie ywłasnej książki kucharskiej. Książka jest spisem prostych przepisów kulinarnych, mających na celu zachęcenie dzieci do kulinarnej zabawy a przy tym przemycenie zdrowych i smacznych zamienników (tak jak robimy to w naszych jadłospisach).

 

               Współpraca z 17 szkołami na terenie Poznania i okolic, również dostarczanie codziennie posiłków, realizacja programu edukacyjnego, spotkania z psychologami i dietetykami;

 

W ramach współpracy Pyszoty oferują:

 

 •   Dostarczanie alternatywnej diety „B” dla dzieci z uczuleniami, diety wegetariańskiej i wegańskiej oraz bez glutenu (możliwość dopasowania diety do indywidualnych potrzeb) w tej samej cenie co dieta podstawowa,
 •   Możliwość wyboru posiłku pomiędzy 3 zestawami,

Udostępniamy Państwu w naszej aplikacji możliwość swobodnego wyboru posiłków pomiędzy trzema zestawami:

 1. standardowy bez żadnych wykluczeń,
 2. zawierający wykluczenie glutenu, mleka krowiego, oraz kilku podstawowych alergenów,
 3. zestaw wegetariański lub wegański z wykluczeniem produktów pochodzenia zwierzęcego.
 •   konsultacje dietetyczne,
 •   1x w roku warsztaty kulinarne dla dzieci z całej szkoły,
 •   możliwość wykupienia podwójnego składnika głównego obiadu, tzw.”powiększenia porcji”, np. dwa kotleciki zamiast jednego, dodatkowe dwie pyzy czy dodatkowe dwa naleśniki do standardowej porcji itp. w cenie 1,50 zł
 •   zaopatrzene biblioteki szkolnej w książki kucharskie własnego autorstwa pt: „Ale Pyszoty”
 •   organizacja festynu szkolnego (grillowanie na boisku, wyciskanie soków z warzyw i owoców...)
 •   organizacja dowolnego eventu szkolnego (wligilia, dzień nauczyciela itp.)
 •   Na nadchodzący rok szkolny proponujemy Państwu poniższą kalkulację, zaznaczając że w cenę wliczona jest obsługa podczas wydawania obiadów, zmywania oraz sprzątania, jak również dowozu posiłków.

 

Zupa bez limitu dokładek 2,50 zł brutto serwowana w wazach lub kociołku do samodzielnego nakładania przez uczniów,

Zestaw obiadowy (zupa i II danie): 9,50 zł brutto

Drugie danie z napojem 7,50 zł brutto

Napój/Herbata 0,50 zł brutto

 

Udostępniamy również w abonamencie możliwość zakupu poprzez naszą aplikację (gdy rodzic nie chce dawać pieniędzy dziecku a chciałby wykupić dla dziecka drugie śniadanie lub popłudniową przekąskę):

Podwieczorek: 2,50 zł brutto

Śniadanie szkolne: 3,50 zł brutto

 

 •   Powiększenie porcji 1,50 zł brutto 

- jest to możliwość wykupienia podwójnego składnika głównego obiadu. Np dwa kotleciki zamiast jednego, dodatkowe dwie pyzy czy dodatkowe dwa naleśniki do standardowej porcji itp.

 

 •   Bufet – w pomieszczeniach stołówki oprowadzimy również bufet szkolny. Sklepik działa w godzinach porannych, gdy nie ma jeszcze wydawania obiadów oraz po dystrybucji posiłków. Nasza oferta bufetowa jest dobrym urozmaiceniem żywieniowym i alternatywą dla wyżywienia w dni kiedy w menu szkolnym jest danie nielubiane przez jakieś dziecko. Jest to również możliwość zakupienia drugiego śniadania albo lunchu przez uczniów i nauczycieli.

 

 •   Zamawianie posiłków:

Posiadamy wygodną aplikację internetową dla rodziców do zamawiania posiłków:

-        W prosty i szybki sposób można zamówić i opłacić obiady dla dziecka wybierając konkretne zestawy obiadowe lub pojedyncze posiłki w wybrane przez nas dni (bez konieczności wykupu abonamentu na cały miesiąc).

-        Możliwość anulowania obiadu bez utraty wpłaty nawet do godziny 9.00 tego samego dnia niezależnie od przyczyny.

-        Pełna kontrola wydatków poprzez prosty system płatności online i podgląd złożonych zamówień.

-        Menu na cały miesiąc dostępne jest na 10 dni przed jego rozpoczęciem.

-        W przypadku prowadzenia bufetu szkolnego, istnieje możliwość zapłaty za obiad gotówką w kasie sklepiku szkolnego.

 

Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje zmian naszego funkcjonowania i gotowania. Będziemy wdzięczni za wszystkie głosy i sugestie oraz możliwość żywienia Państwa pociech w kolejnym roku szkolnym.

            Mamy 8 letnie doświadczenie w żywieniu dzieci, co możemy udekumentować umowami podpisanymi z kontrahentami.

Dostarczamy posiłki w ilościach większych i zbliżonych do 200 sztuk dziennie aż do 7 szkół na terenie Poznania.

W sumie dziennie przygotowujemy przeszło 5500 posiłków dziennie.

 

Jestem przekonana, że jesteśmy w stanie spełnić Państwa oczekiwania co do żywienia dzieci i mam nadzieję na owocną i miłą współpracę. Bardzo chętnie przyjadę do Państwa na spotkanie w celu omówienia powyższych propozycji.