Z wizytą w Domu Dziecka nr 2 w Poznaniu

Stowarzyszenie Rodzin Katyńskich po raz kolejny zaprosiło nas do Domu Dziecka nr 2 w Poznaniu przy ul. Pamiątkowej, byśmy na wieczorze świąteczno-noworocznym, który corocznie organizuje dla podopiecznych tego Domu, wystąpili z przedstawieniem jasełkowym. Uczniowie kl. IIIa oraz Kółka Biblijnego kl. IV i V z radością odpowiedzieli na to szczególne wezwanie.

Ze względu na dość znaczną odległość od szkoły, oraz na wieczorową porę, uczniom i ich opiekunom towarzyszyła także grupa rodziców. Już w progu Domu Dziecka witał nas osobiście Pan Dyrektor Wojciech Walczak. Takie bezpośrednie i szczere powitanie zdecydowanie ośmieliło naszych artystów. Nasz występ uznaliśmy za bardzo udany – świadczyły o tym pochwały jakie dzieci otrzymały  od wszystkich widzów. Aktorzy dali z siebie wszystko, a w zamian otrzymali gromkie brawa.

Po części oficjalnej nastąpiła miła przerwa. Członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek! Chwilę później dorośli i dzieci wspólnie kolędowali. Na pianinie przygrywał nam sam Pan Dyrektor.

Było nam niezmiernie miło kiedy przy pożegnaniu zapraszano nas na kolejne, przyszłoroczne występy…

Koniecznie należy jeszcze dodać, że kontakty naszej Szkoły zarówno z Domem Dziecka nr 2 w Poznaniu jak i ze Stowarzyszeniem Rodzin Katyńskich trwają już wielu lat i pokazują, że warto być otwartym na potrzeby innych, i że naprawdę tak niewiele trzeba by sprawić radość zarówno sobie jak i innym.

Ewa Szczepańska

Alina Muszyńska