Drodzy Rodzice,

            W związku z wydarzeniami mającymi miejsce w warszawskim Wawrze, chcielibyśmy Państwa uspokoić.  W naszej szkole pod czujnym okiem wychowawców, każde najmniejsze wydarzenie świadczące o konflikcie między uczniami zostaje konsultowane zarówno psychologiem, pedagogiem jak i psychopedagogiem. Wszelkie nieprawidłowości staramy się rozwiązywać na bieżąco. Przede wszystkim rozmawiać, organizować warsztaty, prowadzić mediacje między skonfliktowanymi uczniami i czuwać.
          Jednakże zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Prosimy zgłaszać nam wszelkie obawy, nieprawidłowości i podejrzenia w związku z zachowaniem Państwa dzieci, czy też kolegów, koleżanek, które        z Państwa dziećmi dzielą wspólny czas szkolny. W przypadku naszych Dzieci nadgorliwość jest jak najbardziej wskazana i nie ma błahych problemów. Nawet jeśli wg. Państwa nie są warte uwagi, zawsze należy się upewnić    i konsultować z kadrą szkolnej pomocy psychologiczno- pedagogicznej i wychowawcami. Z pewnością przyczyni się to, do większej skuteczności naszych działań.

Kadra SP 80

Z wizytą w Domu Dziecka nr 2 w Poznaniu

          Stowarzyszenie Rodzin Katyńskich po raz kolejny zaprosiło nas do Domu Dziecka nr 2 w Poznaniu przy ul. Pamiątkowej, byśmy na wieczorze świąteczno-noworocznym, który corocznie organizuje dla podopiecznych tego Domu, wystąpili z przedstawieniem jasełkowym. Uczniowie kl. IIIa oraz Kółka Biblijnego kl. IV i V z radością odpowiedzieli na to szczególne wezwanie.

          Ze względu na dość znaczną odległość od szkoły, oraz na wieczorową porę, uczniom i ich opiekunom towarzyszyła także grupa rodziców. Już w progu Domu Dziecka witał nas osobiście Pan Dyrektor Wojciech Walczak. Takie bezpośrednie i szczere powitanie zdecydowanie ośmieliło naszych artystów. Nasz występ uznaliśmy za bardzo udany – świadczyły o tym pochwały jakie dzieci otrzymały  od wszystkich widzów. Aktorzy dali z siebie wszystko, a w zamian otrzymali gromkie brawa.

           Po części oficjalnej nastąpiła miła przerwa. Członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek! Chwilę później dorośli i dzieci wspólnie kolędowali. Na pianinie przygrywał nam sam Pan Dyrektor.

Było nam niezmiernie miło kiedy przy pożegnaniu zapraszano nas na kolejne, przyszłoroczne występy…

           Koniecznie należy jeszcze dodać, że kontakty naszej Szkoły zarówno z Domem Dziecka nr 2 w Poznaniu jak i ze Stowarzyszeniem Rodzin Katyńskich trwają już wielu lat i pokazują, że warto być otwartym na potrzeby innych, i że naprawdę tak niewiele trzeba by sprawić radość zarówno sobie jak i innym.

 

                                                                           Ewa Szczepańska

                                                                           Alina Muszyńska

                                                                           Martyna Goślińska