OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW SP80

XXX Amatorski Konkurs Gwary Poznańskiej

2018-10-30 09:20:48

To właśnie za ten wiersz, nasz uczeń Daniel Wójtowicz z kl. VIa, otrzymał wyróżnienie w konkursie gwary poznańskiej! Jest to ogromny sukces, ponieważ konkurencja była ogromna. W konkursie wzięły udział zarówno dzieci ze szkół podstawowych, uczniowie gimnazjów, studenci oraz osoby dorosłe. Uczestnicy przyjechali nie tylko z Poznania, ale i ościennych miejscowości. Naprawdę nie było łatwo, ale jak widać szczęście nam dopisało! Zmagania uczestników oceniało grono szanowanych znawców gwary poznańskiej – Juliusz Kubel, Lech Konopiński i Waldemar Kurowski. Organizatorem konkursu był Dom Kultury „Jubilat” Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle Młodych” w Poznaniu oraz Stowarzyszenie „Ratajskie Centrum Kultury”. Amatorski Konkurs Gwary Poznańskiej odbywa się corocznie od 1988 roku i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród poznaniaków i Wielkopolan, niesie rozrywkę, ale przede wszystkim wartości edukacyjne.

Alina Muszyńska