OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW SP80

III konkurs SacratissimoCordii- Polonia Restituta

2016-11-15 22:06:30

(Najświętszemu Sercu - Polska Odrodzona)

pt. „Pomnik Wdzięczności w Poznaniu symbolem zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego i walk Wielkopolan o niepodległość Ojczyzny”

W październiku br. uczniowie klas IV-VI wzięli udział w III edycji konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży nt. Pomnika Wdzięczności w Poznaniu i jego związku ze zwycięskimPowstaniemWielkopolskim. Organizatorem konkursu był Społeczny Komitet Odbudowy Pomnika Wdzięczności w Poznaniu, a patronat nad nim sprawowali m.in. Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Arcybiskup Metropolita Poznański.

Z ogromną radością informujemy, że wyniki konkursu okazały się dla naszych młodychartystów wielkim sukcesem. Spośród 251 prac z 31 szkół z całej Wielkopolski, aż 5 prac z naszej Szkoły zostało nagrodzonych:

I miejsce (ex aequo z uczniem ze SP nr3 w Wolsztynie) zajęła Marcjanna Smagała z klasy VIb.

Miejsce II–również ex aeguo, zajęły  dziewczęta z kl. Va: Aleksandra Deskur oraz Weronika Hoff.

Spośród 6 wyróżnionych przez jury prac ( szkoły:SP nr2 i SP nr 3w Obornikach, SP w Opalenicy, Zespół Przedszkola, SP i Gimnazjum w Kopanicy) są 2 prace, których autorami są uczennice z kl. Va: Alicja Golka i Aleksandra Marcinek.

Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 10 listopada, podczas specjalnego Koncertu Niepodległościowego organizowanego z okazji Święta Niepodległości 11 listopada.

Alina Muszyńska

Zapraszam do obejrzenia zdjęć