WYDARZENIA 2021/2022

Świętujemy Dzień Dyni

Dzień Pluszowego Misia

ZABAWY Z WODĄ
W oddziale przedszkolnym dzieci zapoznały się z trzema stanami skupienia wody. Wspólnie z nauczycielami wykonały doświadczenie "Wędrująca woda" i z niecierpliwością oczekiwały efektu końcowego. Ponadto sprawdzaliśmy, które przedmioty toną, a które pływają. Zabawy z wodą rozbudzają ciekawość dziecka, rozwijają myslenie przyczynowo-skutkowe oraz umiejetność zgodnej pracy w grupie.
Warsztaty kreatywne z gliną w oddziale przedszkolnym

Dnia 21 października gościliśmy w naszej szkole Panią Grażynkę Waleszczyk z pracowni ceramicznej Cztery kropki. W tym dniu dzieci zapoznały się z wyglądem oraz właściwościami gliny oczyszczonej. Podczas warsztatów przedszkolaki z ogromnym zapałem ugniatały, wałkowały i wycinały kawałki gliny, a później otrzymany kształt ozdabiały materiałem przyrodniczym.

Pani Grażynka udzielała instrukcji, odpowiadała na pytania dzieci i pomagała nieco w tworzeniu. Efekty twórczej pracy dzieci będzie można oglądać po wypaleniu w specjalnym piecu, a po dokładnym wysuszeniu arcydzieła wrócą do przedszkola.

Praca w glinie pomaga w rozwoju małej motoryki dziecka, czyli poprawia sprawność dłoni i paluszków, co jest bardzo ważnym elementem w przygotowaniu dzieci do klasy pierwszej.

Marlena Młynarczyk
Kliknij, aby edytować treść...
ROK SZKOLNY 2020/2021
 • Prezenty na Dzień mamy i taty gotowe.
 • U nas w grupie zawitała już Wiosna!!!
 • Dzień Kobiet - z okazji "Dnia Kobiet" nasze młode damy otrzymały upominki.
 • Dzień Dinozaura
 • Tłusty Czwartek
 • Dzień Pizzy
 • Gwiazdka 2020
 • Prace plastyczne "zerówki"
 • Święta juz za pasem...
 • Z okazji "Mikołajek" dzieci dostały słodkie podarunki.
 • KĄCIK PRZYRODNICZY
 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
 • SZKOŁA DO HYMNU
  Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Szkoła do hymnu. Dnia 10 listopada o godz. 11:11 najmłodsi wychowankowie wspólnie z Panią Dyrektor zaśpiewali Mazurek Dąbrowskiego. W tym dniu dzieci podczas zajęć zapoznały się z krótką historią naszych dziejów dotyczącą odzyskania niepodległości przez Polaków. Wykonaliśmy również piękne prace plastyczne w kolorach biało-czerwonych.Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom oraz Dzieciom za przygotowanie pięknych kotylionów.
 • U nas nigdy nie jest nudno, nawet jak za oknem pada deszcz. Liski i wiewiórki naszych przedszkolaków każdemu poprawią nastrój. 
 • Dnia 30.10.2020r. świętowaliśmy Dzień Dyni.
ROK SZKOLNY 2019/2020

Balik Karnawałowy i Walentynki

Dzień Babci i Dziadka

Zabawy sensoryczne

Dnia 24 stycznia br. odbyły się warsztaty sensoryczne dla dzieci z grupy przedszkolnej pt. ,,Siła bliskości”. Zajęcia poprowadziła p. Izabela Chlewińska – choreograf i pedagog. Dzieci miały okazję dowiedzieć się ciekawych informacji o swoim ciele, a także doświadczyć jak zachowuje się nasze ciało podczas zabaw zmysłowych na Stacji Balansowania, Stacji Dociskania oraz Stacji Wyciszania. Wszystkim zabawom towarzyszyły obiekty sensoryczne, z których zbudowane były ścieżki i tunele. Nasze przedszkolaki wraz ze swoimi Paniami bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach.


Agnieszka Klement-Wyleżyńska

Przedszkolaki w Deli Parku

Nasza grupa z okazji Mikołajek wybrała się na wycieczkę do „Deli Parku”. Pogoda i nastroje dopisały wszystkim łącznie ze Świętym Mikołajem, któremu do ucha każde dziecko wyszeptało o czym marzy. Dekorowaliśmy pierniki, wyjadaliśmy z miseczek posypki, degustowaliśmy nasze wyroby i poszaleliśmy na placu zabaw wśród różnych atrakcji. Dzieci wysłały listy do Gwiazdora, które pomagał im rysować Elf. Na koniec zwiedzaliśmy cały Park a nawet zaprzyjaźniliśmy się ze zwierzętami. Przez cały czas towarzyszył nam uśmiech i nadzieja, że za rok znowu odwiedzimy ten magiczny zakątek. 

Warsztaty dla dzieci i rodziców (4 grudnia 2019)

Dnia 4 grudnia 2019 roku w naszym przedszkolu zorganizowane zostały warsztaty plastyczne dla rodziców i dzieci. W miłej, świątecznej atmosferze wielu rodziców naszych przedszkolaków odkrywało swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. Podczas tworzenia prac rodziny wykazywały się niezwykłą pomysłowością i ciekawą inwencją twórczą. Był to naprawdę bardzo mile spędzony czas podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc.Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim rodzicom i gościom za przybycie oraz wspólną zabawę!!! 

Galeria z lat 2019/2020


Galeria z lat 2017/2018

PAN PIANKA

GWIAZDOR

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA