Wewnątrzszkolny System Oceniania i Przedmiotowe Systemy Oceniania

Wewnątrzszkolny System Oceniania to element Statutu każdej szkoły, określający zasady, którymi kierują się wszyscy nauczyciele podczas oceniania uczniów. To tutaj znajdziecie Państwo informacje o tym jak oceniane są  dzieci, to znaczy:
  • jaka skala ocen obowiązuje na każdym etapie edukacyjnym;
  • jakie są kryteria ocen z zachowania;
  • co należy do obowiązków nauczycieli w kwestii oceniania;
  • kiedy i w jaki sposób będą rejestrowane ich bieżące osiągnięcia;
  • w jakich sytuacjach dopuszcza się poprawiania ocen;
  • jak ustalane są oceny za I półrocze oraz oceny roczne;
  • jakie są warunki i procedura odwołań od ocen;
  • jaka jest procedura egzaminów klasyfikacyjnych i poprawkowych;
  • kiedy i w jaki sposób przekazywane będą rodzicom / prawnym opiekunom informacje o postępach oraz trudnościach dzieci;
  • jak często i w jakich formach sprawdzane będą ich umiejętności i wiadomości.

Pobierz pliki

Przedmiotowy System Oceniania to zbiór szczegółowych kryteriów oceniania na każdym etapie edukacyjnym i na każdym przedmiocie, opartych na WSO, ale dostosowanych do specyfiki etapu, przedmiotu. Znajdziecie tu Państwo m.in.:
  • podstawowe i rozszerzone wymagania w zakresie wiedzy i umiejętności;
  • co powinien zrobić uczeń, aby uzyskać konkretną ocenę;
  • sposoby oceniania na danym przedmiocie / etapie;
  • co powinien umieć i wiedzieć z danego przedmiotu uczeń kończący daną klasę / etap.